Dodaj ogłoszenie o pracy


Maciej Kaniowski z Avon w TOP 30 liderów łańcucha dostaw na świecie

Maciej Kaniowski, Chief Supply Chain Officer w Avon znalazł się w gronie TOP 30 liderów łańcucha dostaw w międzynarodowym konkursie Leaders in Supply Chain Awards 2023, zorganizowanym przez Alcott Global. Celem konkursu Leaders in Supply Chain Awards jest uhonorowanie osiągnięć liderów łańcucha dostaw na całym świecie oraz ich roli w optymalizacji oraz digitalizacji procesów operacyjnych, we wdrażaniu rozwiązań przyjaznych dla środowiska – zwłaszcza tych nakierowanych na dekarbonizację, a także w tworzeniu przyjaznych, inkluzywnych środowisk pracy.

Jury doceniło Macieja Kaniowskiego za jego ogromny wkład w transformację Avon w kierunku innowacyjnej oraz zrównoważonej firmy, wybitne umiejętności przywódcze oraz tworzenie efektywnych, zmotywowanych, współpracujących ze sobą zespołów.

– Nagroda Top 30 Leaders in Supply Chain Awards 2023 to piękne wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale także dla całego zespołu Operacji Avon – niesamowitych, profesjonalnych i pełnych pasji ludzi, którzy dzięki swojej odpowiedzialności oraz wzajemnej współpracy każdego dnia przyczyniają się do wzrostu firmy oraz efektywności łańcucha dostaw. To jeszcze bardziej napędza mnie do dalszego działania – poszukiwania kolejnych, nieszablonowych rozwiązań oraz rozwoju platform wymiany wiedzy w międzynarodowym środowisku ekspertów, do czego ich także zachęcam. Mierzcie wysoko, rozmawiajcie i pozostawajcie otwarci na płynące zewsząd inspiracje, z pełną świadomością Waszego wpływu na biznes, zespoły, środowisko oraz obecne i przyszłe pokolenia – komentuje Maciej Kaniowski, Chief Supply Chain Officer w Avon.

W tegorocznej edycji konkursu Leaders in Supply Chain Awards do nagrody nominowanych zostało aż 228 osób – wybitnych przedstawicieli kadry kierowniczej, odpowiedzialnych za rozwój łańcucha dostaw, z 206 globalnych przedsiębiorstw o przychodach przekraczających 0,5 mld dolarów. Ranking 30 wyłonionych spośród nich topowych liderów został ustalony w 75 procentach na podstawie rygorystycznej oceny zgłoszeń, dokonanej przez profesjonalne jury. Tym razem zgłoszenia obejmowały nie tylko prezentację sylwetek poszczególnych osób, ale także przygotowane przez nich studia przypadku. Celem dołączenia case studies było dostarczenie inspiracji i cennych wskazówek szerokiej społeczności ekspertów w zakresie łańcucha dostaw oraz katalizowanie innowacji w tym obszarze. Ocenie jury podlegały: doświadczenie, umiejętności przywódcze i osiągnięcia w zakresie wyników biznesowych, postępu technologicznego oraz zrównoważonego rozwoju. W 25 procentach na wyniki konkursu wpływ miały głosy ponad 2 tys. managerów, zaproszonych do głosowania. Wśród zwycięzców znaleźli się pionierzy, którzy inicjują pozytywne zmiany, wykraczające daleko poza ramy swoich firm, oraz którzy wyznaczają światowe trendy w rozwoju międzynarodowego łańcucha dostaw.

 

(źr. Avon Garwolin)

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.