Dodaj ogłoszenie o pracy


Tomasz Pyka Vice President Airfreight klastra North&East Europe DB Schenker

DB Schenker mianował nowego szefa biznesu lotniczego. Stanowisko VP Airfreight Cluster NEE objął Tomasz Pyka. Z firmą jest on związany od 2015 r., najpierw jako Head of Key Account Management, później Sales Director, a od 2017 r. Chief Commercial Officer klastra NEE.

Na nowym stanowisku Tomasz Pyka będzie odpowiedzialny za tworzenie i realizację strategii biznesu lotniczego dla wszystkich krajów klastra North & East Europe DB SCHENKER (Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Kazachstan) oraz bieżące zarządzanie operacyjne.

Nowy lider biznesu lotniczego posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy dla branży logistycznej. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego (Instytut Studiów Międzynarodowych, kierunek politologia), studiował także nauki polityczne na Uniwersytecie w Ratyzbonie. Na stanowisku VP Airfreight Cluster North & East Europe DB Schenker Tomasz Pyka zastąpił z początkiem lipca Michała Rene, który przeszedł na emeryturę po blisko 40 latach pracy w branży logistycznej.

(źr. DB Schenker)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.