Dodaj ogłoszenie o pracy


Grzegorz Drążkowski managerem oddziału Dachser w Gdańsku

W czerwcu 2023 roku do zespołu Dachser Polska dołączył Grzegorz Drążkowski. Objął stanowisko Branch Managera oddziału w Rusocinie, koło Gdańska.

Grzegorz Drążkowski to doświadczony manager i specjalista w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Od niemal 20 lat pełni funkcje kierownicze. Z sukcesami zajmuje się tworzeniem struktur organizacyjnych oraz optymalizacją procesów logistycznych, operacyjnych i kosztowych. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej ze specjalizacją ekonomia i finanse.
Oddział Dachser w Gdańsku oferuje 2 250 m2 powierzchni magazynowej, 900 m2 terminala przeładunkowego i zatrudnia 40 pracowników. Dostarcza inteligentne i kompleksowe połączenie efektywnej gospodarki magazynowej z paneuropejską wydajną siecią transportu drogowego oraz lotniczego i morskiego. Zapewnia także szereg usług dodatkowych, takich jak np. obsługa celna, etykietowanie, wstępny montaż czy konfekcjonowanie zestawów.

(źr. Dachser)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.