Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy kierownik logistyki kontraktowej w Dachser Polska

Z początkiem kwietnia 2023 roku stanowisko kierownika logistyki kontraktowej w Dachser Polska objął Seweryn Zawko.

Seweryn Zawko to skuteczny manager z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży logistycznej. Od 2008 roku pracował w kilku polskich i zagranicznych firmach z branży TSL. Był odpowiedzialny za spedycję krajową i międzynarodową oraz logistykę magazynową, w tym magazyny celne. W ostatniej dekadzie z sukcesami zarządzał warszawskim oddziałem LOXX, a następnie Rhenus Freight Logistics w obszarze frachtu drogowego i logistyki kontraktowej.

Solidną podstawą do zdobywania tych doświadczeń były studia na Politechnice Warszawskiej oraz studia podyplomowe na kierunku logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej. Ugruntowaniem tej wiedzy były studia Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Jako Kierownik Logistyki Kontraktowej w Dachser Polska będzie odpowiedzialny za wdrożenie strategii rozwoju tego obszaru w naszym kraju.

Efektywna logistyka kontraktowa wymaga nie tylko odpowiedniej infrastruktury czy doskonałych procesów, ale także właściwych ludzi, którzy będą potrafić zdefiniować potrzeby Klienta i skonfigurować optymalny łańcuch dostaw. Dlatego cieszymy się, że tak doświadczony manager jak Seweryn Zawko dołącza do naszej firmy - Jarosław Witkowski, w imieniu zarządu Dachser Polska.

W Dachser logistyka kontraktowa to rozwiązania magazynowo-transportowe, które pozwalają klientowi zoptymalizować budżet oraz skrócić czas realizowanych dostaw. To inteligentne i kompleksowe połączenie efektywnej gospodarki magazynowej z paneuropejską wydajną siecią transportu drogowego oraz lotniczego i morskiego. . To także szereg usług dodatkowych, takich jak np. obsługa celna, etykietowanie, wstępny montaż czy konfekcjonowanie zestawów. W ramach logistyki kontraktowej Dachser w Polsce oferuje siedem magazynów o łącznej powierzchni 31 000 metrów kwadratowych, położonych w strategicznych lokalizacjach we Wrocławiu, Gdańsku, Rzeszowie, Warszawie, Poznaniu, Sosnowcu oraz działający od kilku miesięcy w Toruniu.

(źr. Dachser)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.