Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy kierownik logistyki kontraktowej w Dachser Polska

Z początkiem kwietnia 2023 roku stanowisko kierownika logistyki kontraktowej w Dachser Polska objął Seweryn Zawko.

Seweryn Zawko to skuteczny manager z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży logistycznej. Od 2008 roku pracował w kilku polskich i zagranicznych firmach z branży TSL. Był odpowiedzialny za spedycję krajową i międzynarodową oraz logistykę magazynową, w tym magazyny celne. W ostatniej dekadzie z sukcesami zarządzał warszawskim oddziałem LOXX, a następnie Rhenus Freight Logistics w obszarze frachtu drogowego i logistyki kontraktowej.

Solidną podstawą do zdobywania tych doświadczeń były studia na Politechnice Warszawskiej oraz studia podyplomowe na kierunku logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej. Ugruntowaniem tej wiedzy były studia Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Jako Kierownik Logistyki Kontraktowej w Dachser Polska będzie odpowiedzialny za wdrożenie strategii rozwoju tego obszaru w naszym kraju.

Efektywna logistyka kontraktowa wymaga nie tylko odpowiedniej infrastruktury czy doskonałych procesów, ale także właściwych ludzi, którzy będą potrafić zdefiniować potrzeby Klienta i skonfigurować optymalny łańcuch dostaw. Dlatego cieszymy się, że tak doświadczony manager jak Seweryn Zawko dołącza do naszej firmy - Jarosław Witkowski, w imieniu zarządu Dachser Polska.

W Dachser logistyka kontraktowa to rozwiązania magazynowo-transportowe, które pozwalają klientowi zoptymalizować budżet oraz skrócić czas realizowanych dostaw. To inteligentne i kompleksowe połączenie efektywnej gospodarki magazynowej z paneuropejską wydajną siecią transportu drogowego oraz lotniczego i morskiego. . To także szereg usług dodatkowych, takich jak np. obsługa celna, etykietowanie, wstępny montaż czy konfekcjonowanie zestawów. W ramach logistyki kontraktowej Dachser w Polsce oferuje siedem magazynów o łącznej powierzchni 31 000 metrów kwadratowych, położonych w strategicznych lokalizacjach we Wrocławiu, Gdańsku, Rzeszowie, Warszawie, Poznaniu, Sosnowcu oraz działający od kilku miesięcy w Toruniu.

(źr. Dachser)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.