Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Girteka powołuje nowego prezesa zarządu

Grupa Girteka, największa europejska firma transportowa oparta na aktywach, powołuje Jeroena Eijsinka na stanowisko prezesa zarządu Grupy Girteka, który obejmie stanowisko od 1 sierpnia 2023 roku.

Jeroen Eijsink swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w Siemens i Deutsche Post DHL, a w szczególności C.H. Robinson, gdzie od 2015 r. Jeroen pełnił funkcję prezesa odpowiedzialnego za Europę.

- Cieszę się, że Jeroen Eijsink wybrał Girtekę, aby kontynuować swoją 25-letnią międzynarodową karierę i przyspieszy nasz rozwój jako odpowiedzialnej firmy logistycznej – mówi Edvardas Liachovičius, prezes zarządu Grupy Girteka - W 1997 roku, kiedy zostałem jednym z pierwszych pracowników Girteki, firma posiadała tylko 1 ciężarówkę, i tak właśnie zaczęło się moje życie zawodowe. W 2008 roku, gdy Girteka miała już 800 pracowników, 300 ciężarówek i sprzedaż na poziomie 50 mln euro rocznie, zostałem mianowany prezesem zarządu, co rozpoczęło drugi etap mojej kariery. Dziś, gdy Girteka ma 23 000 pracowników, blisko 10 000 ciężarówek i 2 mld euro rocznej sprzedaży, mam zaszczyt rozpocząć trzeci etap, zostając aktywnym członkiem zarządu Grupy – mówi Liachovičius.

Grupa Girteka jest spółką należącą w całości do Mindaugasa Raila (90%) i Edvardasa Liachovičiusa (10%). Obecnie to największa europejska firma transportowa oparta na aktywach, dostarczająca prawie 800 tysięcy ładunków całopojazdowych (FTL) rocznie, z ponad 9 200 ciężarówkami i 9 800 naczepami, która działa w Europie, Skandynawii i Azji. Grupa zatrudnia ponad 23 000 pracowników z całego świata.

(źr. Grupa Girteka)

 

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.