Dodaj ogłoszenie o pracy


Polak prezesem pierwszego międzynarodowego Stowarzyszena Hyperloop

Wiodące firmy z branży hyperloop: Hardt, Hyperloop One, Hyperloop Transportation Technologies, Nevomo, TransPod, Swisspod Technologies i Zeleros połączyły siły, aby utworzyć "The Hyperloop Association", pierwsze globalne stowarzyszenie w branży. Akt założycielski stowarzyszenia został podpisany 14 grudnia 2022 roku przez siedem firm zaangażowanych w jego utworzenie. Publikacja w belgijskim rejestrze tzw. Dekretu Królewskiego jest oczekiwana w ciągu najbliższych tygodni, po czym nastąpi oficjalne rozpoczęcie działalności Stowarzyszenia.

Hyperloop to nowy, szybki system transportowy składający się z autonomicznej, w pełni elektrycznej kapsuły lewitującej, poruszającej się z dużą prędkością w środowisku o obniżonym ciśnieniu. Technologia stanowi bardziej energooszczędny i zrównoważony niż jakikolwiek istniejący rodzaj transportu masowego i ma na celu znaczne skrócenie czasu podróży i transportu ładunków pomiędzy miastami i krajami.

Stowarzyszenie ma na celu stymulowanie wzrostu nowej, rozwijającej się gałęzi transportu oraz uczestniczenie i wspieranie interesariuszy we współpracy z rządami i agencjami regulacyjnymi w zakresie kształtowania polityki transportowej. Działając jako jednostka reprezentująca branżę hyperloop, nowo utworzone Stowarzyszenie będzie miało za zadanie:

- Pełnić rolę bramy dla sektora i wspierać interesariuszy w sprawach związanych z technologią hyperloop;
- Reprezentować, wspierać i bronić interesów swoich członków we wszystkich przedsięwzięciach związanych z rozwojem branży;
- Zapewniać decydentom i interesariuszom dostęp do wiedzy i doświadczenia w zakresie transportu hyperloop i powiązanych tematów.

Stowarzyszenie „The Hyperloop Association” z siedzibą w Brukseli, będzie ściśle współpracować z Komisją Europejską, Parlamentem Europejskim, Europe`s Rail Joint Undertaking, interesariuszami przemysłowymi, ośrodkami badawczymi i środowiskiem akademickim w celu przyspieszenia rozwoju technologii hyperloop i umożliwienia powszechnego wdrożenia innowacyjnego systemu transportowego zarówno w Europie, jak i na świecie. Na prezesa zarządu Stowarzyszenia pierwszej, inauguracyjnej kadencji, został wybrany Przemek Ben Pączek, na co dzień prezes zarządu i współzałożyciel Nevomo.

- W najbliższych miesiącach spodziewamy się istotnych wydarzeń w przestrzeni hyperloop. Komisja Europejska rozpocznie prace nad ramami regulacyjnymi tej gałęzi transportu, co jest znaczącym kamieniem milowym dla branży, nie tylko w Europie, ale na całym świecie. The Hyperloop Association z niecierpliwością oczekuje na współpracę z europejskimi i międzynarodowymi instytucjami, jak również z zainteresowanymi stronami z branży by wspólnie promować technologię hyperloop jako realnego, najnowocześniejszego, bezpiecznego i ekologicznie zrównoważonego rozwiązania mobilności jutra – powiedział Przemek Ben Pączek.

The Hyperloop Association zaprasza podmioty publiczne i prywatne oraz organizacje non-profit, które są częścią przemysłu hyperloop, do przystąpienia do Stowarzyszenia w charakterze członków. Celem firm założycielskich jest promowanie silnej współpracy pomiędzy ekspertami z branży, jednostkami badawczymi i rozwojowymi oraz środowiskiem akademickim.

(źr. Novemo)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.