Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowi kierownicy oddziałów Dachser w Rzeszowie i Strykowie

Z początkiem sierpnia Szymon Charachajczuk objął funkcję kierownika oddziału Dachser w Rzeszowie, a od 1 września nowym kierownikiem oddziału firmy w Strykowie został Jarosław Wojnarski. Obaj zostali wyłonieni w ramach rekrutacji wewnętrznej.

Oddział w Rzeszowie
Szymon Charachajczuk z branżą logistyczną związany jest od 18 lat. Swoją karierę zaczynał w polskiej firmie kurierskiej, a następnie odpowiadał za rozwój sprzedaży w UPS Poland. Pracę w Dachser rozpoczął w 2014 r. jako kierownik rozwoju biznesu, odpowiadając za rozwój sprzedaży w południowo-wschodniej Polsce. W styczniu 2017 r. awansował na stanowisko regionalnego kierownika sprzedaży, tym samym przyczyniając się w znaczącym stopniu do otwarcia oddziału Dachser w Rzeszowie we wrześniu 2019 r. Jest absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Awans w Strykowie
Jarosław Wojnarski z branżą logistyczną jest związany od ponad 20 lat. Przez 16 lat zdobywał doświadczenie w DB Schenker zajmując różne stanowiska w działach spedycji i obsługi klienta. Do Dachser dołączył w 2017 roku jako regionalny kierownik sprzedaży, zarządzając działem handlowym oddziału w Strykowie i Toruniu. Ukończył ekonomię na Uniwersytecie Łódzkim oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Dachser działa w Polsce od 16 lat. Aktualnie w kraju działa dziewięć oddziałów firmy: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie, Sosnowcu, Strykowie i Szczecinie, które obsługują w sumie blisko 100 regularnych połączeń dziennie.

(źr. Dachser)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.