Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy dyrektor ds. zasobów ludzkich w FM Logistic

Piotr Palmowski został mianowany na stanowisko dyrektora ds. zasobów ludzkich na Europę Centralną, tj. Czechy, Polskę, Słowację i Węgry w FM Logistic. Dołączył tym samym do zespołu zarządzającego firmą, tzw. Committee of Directors w tym regionie. Nowo powołany dyrektor ds. zasobów ludzkich zastąpi na tym stanowisku Blankę Borkowską, która opuszcza organizację z końcem sierpnia br.

Jako dyrektor ds. zasobów ludzkich będzie odpowiedzialny za tworzenie i wdrażanie strategii personalnej, dbanie o politykę, kulturę organizacyjną i standardy HR w firmie oraz strategiczne zarządzanie zasobami ludzkimi w regionie. Jednym z jego głównych celów jest dalsze uspójnienie, usprawnienie i digitalizacja procesów HRowych, co przy dużej i rozproszonej organizacji operatora logistycznego, ciągłym zapotrzebowaniu na nowych pracowników, współpracy z agencjami pracy tymczasowej, jest kluczowe.
Piotr Palmowski jest absolwentem Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi oraz BHP. Posiada ponad 15 lat doświadczenia w obszarze zasobów ludzkich. Karierę rozpoczął w 2006 roku w FM Logistic, obejmując stanowisko specjalisty ds. zasobów ludzkich na platformie w Jarostach. W latach 2008 – 2014 rozwijał swoje kompetencje w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, wynagrodzeń i benefitów oraz Health & Safety w firmach będących liderami swoich branż m.in Bosch and Siemens Appliances, największego producenta sprzętu AGD w Europie.

W 2015 r. dołączył do Onninen, działu budownictwa i handlu technicznego Kesko Corporation, jako kierownik ds. kadr i płac. Na tym stanowisku był odpowiedzialny za 35 lokalizacji w Polsce. W 2020 roku awansował na menedżera ds. wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych.

Piotr Palmowski wznowił swoją karierę w FM Logistic w lutym 2022, jako kierownik ds. wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych na Europę Centralną.

(źr. FM Logistic)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.