Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy dyrektor ds. zasobów ludzkich w FM Logistic

Piotr Palmowski został mianowany na stanowisko dyrektora ds. zasobów ludzkich na Europę Centralną, tj. Czechy, Polskę, Słowację i Węgry w FM Logistic. Dołączył tym samym do zespołu zarządzającego firmą, tzw. Committee of Directors w tym regionie. Nowo powołany dyrektor ds. zasobów ludzkich zastąpi na tym stanowisku Blankę Borkowską, która opuszcza organizację z końcem sierpnia br.

Jako dyrektor ds. zasobów ludzkich będzie odpowiedzialny za tworzenie i wdrażanie strategii personalnej, dbanie o politykę, kulturę organizacyjną i standardy HR w firmie oraz strategiczne zarządzanie zasobami ludzkimi w regionie. Jednym z jego głównych celów jest dalsze uspójnienie, usprawnienie i digitalizacja procesów HRowych, co przy dużej i rozproszonej organizacji operatora logistycznego, ciągłym zapotrzebowaniu na nowych pracowników, współpracy z agencjami pracy tymczasowej, jest kluczowe.
Piotr Palmowski jest absolwentem Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi oraz BHP. Posiada ponad 15 lat doświadczenia w obszarze zasobów ludzkich. Karierę rozpoczął w 2006 roku w FM Logistic, obejmując stanowisko specjalisty ds. zasobów ludzkich na platformie w Jarostach. W latach 2008 – 2014 rozwijał swoje kompetencje w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, wynagrodzeń i benefitów oraz Health & Safety w firmach będących liderami swoich branż m.in Bosch and Siemens Appliances, największego producenta sprzętu AGD w Europie.

W 2015 r. dołączył do Onninen, działu budownictwa i handlu technicznego Kesko Corporation, jako kierownik ds. kadr i płac. Na tym stanowisku był odpowiedzialny za 35 lokalizacji w Polsce. W 2020 roku awansował na menedżera ds. wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych.

Piotr Palmowski wznowił swoją karierę w FM Logistic w lutym 2022, jako kierownik ds. wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych na Europę Centralną.

(źr. FM Logistic)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.