Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy dyrektor ds. zasobów ludzkich w FM Logistic

Piotr Palmowski został mianowany na stanowisko dyrektora ds. zasobów ludzkich na Europę Centralną, tj. Czechy, Polskę, Słowację i Węgry w FM Logistic. Dołączył tym samym do zespołu zarządzającego firmą, tzw. Committee of Directors w tym regionie. Nowo powołany dyrektor ds. zasobów ludzkich zastąpi na tym stanowisku Blankę Borkowską, która opuszcza organizację z końcem sierpnia br.

Jako dyrektor ds. zasobów ludzkich będzie odpowiedzialny za tworzenie i wdrażanie strategii personalnej, dbanie o politykę, kulturę organizacyjną i standardy HR w firmie oraz strategiczne zarządzanie zasobami ludzkimi w regionie. Jednym z jego głównych celów jest dalsze uspójnienie, usprawnienie i digitalizacja procesów HRowych, co przy dużej i rozproszonej organizacji operatora logistycznego, ciągłym zapotrzebowaniu na nowych pracowników, współpracy z agencjami pracy tymczasowej, jest kluczowe.
Piotr Palmowski jest absolwentem Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi oraz BHP. Posiada ponad 15 lat doświadczenia w obszarze zasobów ludzkich. Karierę rozpoczął w 2006 roku w FM Logistic, obejmując stanowisko specjalisty ds. zasobów ludzkich na platformie w Jarostach. W latach 2008 – 2014 rozwijał swoje kompetencje w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, wynagrodzeń i benefitów oraz Health & Safety w firmach będących liderami swoich branż m.in Bosch and Siemens Appliances, największego producenta sprzętu AGD w Europie.

W 2015 r. dołączył do Onninen, działu budownictwa i handlu technicznego Kesko Corporation, jako kierownik ds. kadr i płac. Na tym stanowisku był odpowiedzialny za 35 lokalizacji w Polsce. W 2020 roku awansował na menedżera ds. wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych.

Piotr Palmowski wznowił swoją karierę w FM Logistic w lutym 2022, jako kierownik ds. wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych na Europę Centralną.

(źr. FM Logistic)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.