Dodaj ogłoszenie o pracy


Władysław Kiczak dyrektorem biznesu lądowego klastra NEE DB Schenker

DB Schenker awansował Władysław Kiczaka na stanowisko dyrektora biznesu lądowego klastra Europy Północno-Wschodniej (NEE). Do tej pory Władysław Kiczak od lutego 2022 pełnił obowiązki dyrektora biznesu lądowego NEE. Z DB Schenker związany jest od 2000 roku, kiedy zaczynał pracę we wrocławskim oddziale firmy jako dyspozytor. Pełnił funkcje: szefa organizacji ruchu, szefa produkcji, szefa operacyjnego, dyrektora oraz szefa Oddziału Wrocław. W styczniu 2020 awansował na stanowisko dyrektora Regionu Wrocław.

Wraz z objęciem stanowiska dyrektora biznesu lądowego NEE jednym z najważniejszych zadań Władysława Kiczaka jest implementacja i koordynacja europejskiej strategii rozwojowej biznesu lądowego DB Schenker w Polsce i w pozostałych krajach klastra. Celem jest najwyższy, jednolity standard obsługi w całej europejskiej sieci, zarówno jeśli chodzi o jakość a także mix produktowy dla klientów.
- Nowe stanowisko to naturalnie nowa odpowiedzialność, ale także obietnica ciekawych wyzwań i dalszego rozwoju. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w realizacji ambitnych planów firmy, mających na celu jeszcze lepsze wykorzystanie możliwości naszej logistycznej sieci dla klientów – mówi Władysław Kiczak. Ważne jest da mnie również tworzenie miejsca pracy sprzyjającego pozytywnym relacjom, z przestrzenią na rozwój kompetencji i wykorzystanie potencjału naszych pracowników – mówi Władysław Kiczak.

Władysław Kiczak jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Studiów Podyplomowych na tej uczelni. Ukończył również Szkołę Liderów DB Schenker w ramach jej II edycji. Prywatnie jest ojcem córek Oli i Ali oraz syna Jacka, a także wielkim miłośnikiem lotnictwa, literatury faktu oraz sportu.

(źr. DB Schenker)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.