Dodaj ogłoszenie o pracy


Władysław Kiczak dyrektorem biznesu lądowego klastra NEE DB Schenker

DB Schenker awansował Władysław Kiczaka na stanowisko dyrektora biznesu lądowego klastra Europy Północno-Wschodniej (NEE). Do tej pory Władysław Kiczak od lutego 2022 pełnił obowiązki dyrektora biznesu lądowego NEE. Z DB Schenker związany jest od 2000 roku, kiedy zaczynał pracę we wrocławskim oddziale firmy jako dyspozytor. Pełnił funkcje: szefa organizacji ruchu, szefa produkcji, szefa operacyjnego, dyrektora oraz szefa Oddziału Wrocław. W styczniu 2020 awansował na stanowisko dyrektora Regionu Wrocław.

Wraz z objęciem stanowiska dyrektora biznesu lądowego NEE jednym z najważniejszych zadań Władysława Kiczaka jest implementacja i koordynacja europejskiej strategii rozwojowej biznesu lądowego DB Schenker w Polsce i w pozostałych krajach klastra. Celem jest najwyższy, jednolity standard obsługi w całej europejskiej sieci, zarówno jeśli chodzi o jakość a także mix produktowy dla klientów.
- Nowe stanowisko to naturalnie nowa odpowiedzialność, ale także obietnica ciekawych wyzwań i dalszego rozwoju. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w realizacji ambitnych planów firmy, mających na celu jeszcze lepsze wykorzystanie możliwości naszej logistycznej sieci dla klientów – mówi Władysław Kiczak. Ważne jest da mnie również tworzenie miejsca pracy sprzyjającego pozytywnym relacjom, z przestrzenią na rozwój kompetencji i wykorzystanie potencjału naszych pracowników – mówi Władysław Kiczak.

Władysław Kiczak jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Studiów Podyplomowych na tej uczelni. Ukończył również Szkołę Liderów DB Schenker w ramach jej II edycji. Prywatnie jest ojcem córek Oli i Ali oraz syna Jacka, a także wielkim miłośnikiem lotnictwa, literatury faktu oraz sportu.

(źr. DB Schenker)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.