Dodaj ogłoszenie o pracy


Henryk Kania prezesem IZNS Iława

Po połączeniu IZNS Iława (producenta części motoryzacyjnych) z ZPM Henryk Kania, nastąpiła również zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu, którym został Henryk Kania. Spółka zmieni też w najbliższych tygodniach nazwę na Zakłady Mięsne Henryk Kania, a jej wiodącym akcjonariuszem będzie podmiot zależny od Henryka Kani.

 

Henryk Kania jest jednym z najbardziej znanych przedsiębiorców związanych z branżą spożywczą w Polsce. Od 2003 roku jest Prezesem Zarządu Zakładów Przetwórstwa Mięsnego, który z rodzinnych zakładów masarskich w Pszczynie stworzył jednego z liderów branży mięsnej w kraju. Henryk Kania posiada wyższe wykształcenie prawnicze i wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania spółką kapitałową.


- Połączenie ZPM Henryk Kania z IZNS Iławą jest sposobem na upublicznienie budowanej przeze mnie od wielu lat spółki. Po zakończeniu całego procesu będę wiodącym akcjonariuszem notowanej na giełdzie spółki ZM Henryk Kania i chcę tę kompozycję utrzymać - powiedział Henryk Kania, nowy Prezes IZNS Iława S.A. - spółki, która czeka na rejestrację przez Sąd zmiany nazwy na Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A.

 

Henryk Kania w dniu 15 lutego objął poprzez spółkę zależną 28,6 mln akcji serii D stanowiących 65,95proc. kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów IZNS Iława. W celu sfinalizowania inwestycji nabycia ZPM Henryk Kania S.A. NWZA IZNS Iława 5 marca zdecydowało o emisji do 81 mln warrantów subskrypcyjnych serii B zamiennych na akcje nowej emisji serii E. Akcjonariusze zdecydowali również o zmianie składu Rady Nadzorczej i statutu spółki. Uchwalono zmianę nazwy na Zakłady Mięsne Henryk Kania, zmieniono adres siedziby na miasto Pszczyna oraz poszerzono przedmiot prowadzonej działalności o produkcję, przetwarzanie, konserwowanie oraz sprzedaż mięsa. Dotychczasowy Prezes IZNS Iława, Pan Paweł Sobków, pozostanie w zarządzie giełdowej spółki.
(źr. IZNS Iława)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.