Dodaj ogłoszenie o pracy


Katarzyna Różycka CFO Rohlig Suus Logistics

Katarzyna Różycka została CFO Rohlig Suus Logistics, gdzie będzie odpowiadać za zarządzanie finansami spółki w Polsce i zagranicą. Spółce 55% stanowisk kierowniczych zajmują kobiety.

Katarzyna Różycka jest związana z Rohlig Suus Logistics od stycznia 2019 r. Zanim została powołana na stanowisko CFO, pełniła funkcję Group Controlling Director. Katarzyna posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w obszarze finansów. Swoją karierę zawodową budowała w firmach doradczych Deloitte, EY Business Advisory oraz Grupie PKP Cargo, w których odpowiadała za obszar kontrolingu, finansów oraz nadzoru właścicielskiego. W latach 2014-2016 zasiadała w Radzie Nadzorczej jednej ze spółek Grupy PKP CARGO. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej
w Warszawie.

- W Rohlig Suus tworzymy kulturę organizacyjną skoncentrowaną na ciągłym doskonaleniu się i zwiększaniu satysfakcji pracowników. To podstawa naszej strategii biznesowej. Dlatego stawiamy na awanse wewnętrzne i staramy się budować przyjazne, stabilne środowisko pracy. Przed nową CFO i całą naszą firmą duże wyzwanie, wynikające z dynamicznego rozwoju naszej skali działania w ostatnich latach, ale i ambitnych celów zrównoważonego rozwoju, które sobie stawiamy. – mówi Piotr Iwo Chmielewski, członek Zarządu Rohlig Suus Logistics.

Rohlig Suus Logistics to największy polski operator logistyczny i jedna z największych firm branży logistycznej w Europie Centralnej. Oferuje kompleksowe usługi transportowe, logistyki kontraktowej i zarządzania łańcuchem dostaw. Aktualnie firma zatrudnia ponad 2000 osób w ponad 30 oddziałach w 7 krajach.

(źr. Rohlig Suus Logistics)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.