Dodaj ogłoszenie o pracy


Katarzyna Różycka CFO Rohlig Suus Logistics

Katarzyna Różycka została CFO Rohlig Suus Logistics, gdzie będzie odpowiadać za zarządzanie finansami spółki w Polsce i zagranicą. Spółce 55% stanowisk kierowniczych zajmują kobiety.

Katarzyna Różycka jest związana z Rohlig Suus Logistics od stycznia 2019 r. Zanim została powołana na stanowisko CFO, pełniła funkcję Group Controlling Director. Katarzyna posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w obszarze finansów. Swoją karierę zawodową budowała w firmach doradczych Deloitte, EY Business Advisory oraz Grupie PKP Cargo, w których odpowiadała za obszar kontrolingu, finansów oraz nadzoru właścicielskiego. W latach 2014-2016 zasiadała w Radzie Nadzorczej jednej ze spółek Grupy PKP CARGO. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej
w Warszawie.

- W Rohlig Suus tworzymy kulturę organizacyjną skoncentrowaną na ciągłym doskonaleniu się i zwiększaniu satysfakcji pracowników. To podstawa naszej strategii biznesowej. Dlatego stawiamy na awanse wewnętrzne i staramy się budować przyjazne, stabilne środowisko pracy. Przed nową CFO i całą naszą firmą duże wyzwanie, wynikające z dynamicznego rozwoju naszej skali działania w ostatnich latach, ale i ambitnych celów zrównoważonego rozwoju, które sobie stawiamy. – mówi Piotr Iwo Chmielewski, członek Zarządu Rohlig Suus Logistics.

Rohlig Suus Logistics to największy polski operator logistyczny i jedna z największych firm branży logistycznej w Europie Centralnej. Oferuje kompleksowe usługi transportowe, logistyki kontraktowej i zarządzania łańcuchem dostaw. Aktualnie firma zatrudnia ponad 2000 osób w ponad 30 oddziałach w 7 krajach.

(źr. Rohlig Suus Logistics)

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.