Dodaj ogłoszenie o pracy


Marcin Krzak dyrektorem zarządzającym PEKAES

Od lipca do zespołu PEKAES dołączył Marcin Krzak, który objął stanowisko dyrektora zarządzającego.

Marcin Krzak jest managerem z ponad 20-letnią praktyką w branży TSL. Sprawował wiele funkcji zarządczych, m. in. był dyrektorem operacyjnym w UPS Polska, a następnie dyrektorem generalnym UPS w Czechach, Słowacji i Ukrainie. Od 2005 roku piastował stanowisko dyrektora Logistyki w warszawskim oddziale UPS, gdzie po roku awansował na stanowisko dyrektora generalnego UPS Supply Chain Solutions w Polsce. W tym czasie do jego głównych obowiązków należało zarządzaniem transportem drogowym, lotniczym i morskim. Ukończył International Marketing Master of Business Administration (M.B.A.) w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie im. Fryderyka Skarbka (2002-2003). Jest absolwentem Katedry Marketingu na Uniwersytecie Szczecińskim.

- Wydarzenia ostatnich lat potwierdziły, że poszukiwanie nowych ścieżek i rozwiązań oraz stałe budowanie relacji z Klientem ma kluczowe znaczenie. Wspólny wysiłek całego zespołu PEKAES i GEODIS przekuwa się na sukces biznesowy, dlatego ogromnie się cieszę, że Marcin dołącza do naszego zespołu i życzę mu wielu sukcesów. – mówi Olivier Royer, Executive Vice President GEODIS Road Transport.

 

(źr. PEKAES)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.