Dodaj ogłoszenie o pracy


Omnipack rozwija zespół managerski - cztery osoby dołączyły do zespołu

Omnipack powiększa zespół o cztery nowe osoby w toku ekspansji międzynarodowej. Do zespołu dołączają: Marcin Borzoł - Head of Data, Karina Klimczak – Head of Delivery, Jakub Bączykowski - VP Sales, Michał Gębala - Head of Partnerships.

Z początkiem kwietnia do Omnipack na stanowisko Head of Data dołączył Marcin Borzoł, doświadczony manager w obszarze przetwarzania danych. Dotychczas był związany z branżą finansową oraz IT. Jako Digital Advisor Lead w Predica (firma wdrożeniowa, partner Microsoft) oraz
BI Manager w Digital Care (firma ubezpieczeniowa) wdrażał nowoczesne platformy danych oraz narzędzia Business Intelligence. W Omnipack będzie odpowiedzialny za strategię i zarządzanie obszarem przetwarzania danych.
- Moim celem jest wdrożenie zunifikowanej platformy danych oraz rozwój kompetencji Omnipack w zakresie zaawansowanej analityki biznesowej. Te rozwiązania pozwolą na dalszy wzrost wydajności procesów operacyjnych oraz wspomogą kadrę zarządzającą w podejmowaniu strategicznych decyzji. Docelowo chcemy wdrażać modele predykcyjne oparte o AI / machine learning. – komentuje Marcin Borzoł.

Stanowisko Head of Delivery objęła Karina Klimczak. Jej wyzwaniem w Omnipack będzie wyskalowanie zespołów i optymalizacja procesów związanych z software development. Klimczak zdobywała doświadczenie w wiodących firmach z branży IT. W ostatnim czasie współpracowała z STX Next, największym europejskim Python Software Housem, pełniła tam rolę Service Delivery Managera. Wcześniej była związana z firmą produktową Trans.eu, gdzie odpowiadała za planowanie i bieżącą koordynację prac 30 zespołów deweloperskich rozwijających platformę logistyczną.
- Od jakiegoś czasu przyglądałam się dokonaniom Omnipack i uważam, że robi świetne rzeczy, których potrzebuje dziś (i będzie potrzebował jutro) rynek. Mam nadzieję, że wniosę do firmy wartość i wspólnie stworzymy najlepsze na rynku procesy i rozwiązania technologiczne w zakresie logistyki dla eCommerce. – mówi Karina Klimczak.

Stanowisko VP Sales w Omnipack objął Jakub Bączykowski - były szef Travelist i Booking w Polsce, a ostatnio dyrektor generalny grupy hotelowej Górskie Resorty. Był też odpowiedzialny za rozwój obszaru Travel w Groupon Polska. W Omnipack skupi się na strategicznym rozwoju biznesu w Polsce i za granicą.
- Od początku mamy ambicję, by zbudować najbardziej niezawodną i skalowalną sieć fulfillmentową
w Europie, przystosowaną do dynamicznie rozwijającego się rynku ecommerce. Ostatnie lata pokazały, że realizując zamówienia sklepów internetowych w modelu full-stack, staliśmy się rozwiązaniem logistycznym, które odpowiada na oczekiwania współczesnego biznesu online. Doświadczenie Jakuba, pomoże nam zdobywać nowych klientów i realizować oczekiwania przedsiębiorców, którzy dotąd nie korzystali z fulfillmentu. – mówi prezes Omnipack Tomek Kasperski.

Do zespołu dołączył też Michał Gębala - przedsiębiorca i menedżer z ponad 12-letnim doświadczeniem w zarządzaniu sprzedażą i marketingiem biznesów online. Poprzednio związany z Groupon Polska jako Sales Director oraz z DaWanda Polska jako Country Manager. W Omnipack Gębala objął stanowisko Head of Partnerships.

(źr. Omnipack)

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.