Dodaj ogłoszenie o pracy


Zmiany w zarządzie DHL Parcel Polska

Arkadiusz Stasiak objął stanowisko wiceprezesa ds. operacyjnych w DHL Parcel Polska.

Nowy wiceprezes posiada około 20 letnie doświadczenie w branżach FMCG i TSL. Efektywnie zarządzał zespołami operacyjnymi, liczącymi ponad 3000 pracowników w 6 regionach. Jego priorytet to budowanie i optymalizacja procesów skoncentrowanych wokół kwestii będących odpowiedziami na potrzeby i oczekiwania klientów.
Karierę w DHL Parcel Polska zaczynał w 2008 r., na stanowisku kierownika operacyjnego regionu, a następnie dyrektora ds. operacji w regionach. W 2017 r. przeszedł do pionu sprzedaży obejmując stanowisko dyrektora ds. sprzedaży regionalnej, które pełnił do tej pory. Jednym z jego osobistych celów zawodowych jest ciągłe doskonalenie kompetencji lidera i dbałość o rozwój w tym zakresie. Jego priorytety to również mocne ukierunkowanie działań operacyjnych na rozwiązania proekologiczne i inwestycje w tym zakresie, a także dbałość o projektowanie rozwiązań kreujących rynkowe trendy.

- W dobie zmian rynkowych i intensywnego rozwoju obszaru B2C mamy przed sobą dużą szansę, ale także duże wyzwanie. Wieloletnie doświadczenie sprzedażowe to nieoceniony kapitał, który procentuje doskonałym zrozumieniem potrzeb klienta i umiejętnością proponowania szytych na miarę rozwiązań, których najbardziej potrzebuje dynamicznie zmieniający się rynek. Nowy szef operacji, to również nowa perspektywa i uważne spojrzenie na klienta, który zawsze jest w centrum naszej uwagi. Jestem przekonana, że dzięki szerokiej znajomości dwóch kluczowych obszarów naszej firmy, jakimi są Operacje i Sprzedaż, Arek znakomicie sobie poradzi na tym stanowisku. Mamy przed sobą nowe otwarcie, którego wyróżnikiem będzie jeszcze większa synergia działań operacyjnych i sprzedażowych, a także strategia oparta na automatyzacji i digitalizacji – komentuje Agnieszka Świerszcz, prezes zarządu DHL Parcel Polska.

- Bazując na moim dotychczasowym doświadczeniu w branżach FMCG i TSL, będę koncentrował się na rozwoju mocnej pozycji DHL Parcel na rynku usług kurierskich. Wraz z zespołem profesjonalistów, z którym pracuję, będziemy realizowali strategię, opartą na najwyższej jakości, efektywności i kluczowych dla klienta wyróżnikach. Moim celem jest to, by być jeszcze bliżej klienta i wyprzedzać jego oczekiwania, proponując rozwiązania najlepiej dostosowane do jego potrzeb i biznesu – zapowiada Arkadiusz Stasiak – wiceprezes ds. operacyjnych DHL Parcel Polska.

Jako nowy szef operacji w DHL, Arkadiusz Stasiak będzie odpowiedzialny za cały pion operacyjny, w tym m.in. ustalanie priorytetów i planowanie sieci operacyjnej, nadzór nad jakością, inwestycje infrastrukturalne, a także zarządzanie operacyjne i rozwój zespołu.

(źr. DHL Parcel)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.