Dodaj ogłoszenie o pracy


Zmiany w zarządzie DHL Parcel Polska

Arkadiusz Stasiak objął stanowisko wiceprezesa ds. operacyjnych w DHL Parcel Polska.

Nowy wiceprezes posiada około 20 letnie doświadczenie w branżach FMCG i TSL. Efektywnie zarządzał zespołami operacyjnymi, liczącymi ponad 3000 pracowników w 6 regionach. Jego priorytet to budowanie i optymalizacja procesów skoncentrowanych wokół kwestii będących odpowiedziami na potrzeby i oczekiwania klientów.
Karierę w DHL Parcel Polska zaczynał w 2008 r., na stanowisku kierownika operacyjnego regionu, a następnie dyrektora ds. operacji w regionach. W 2017 r. przeszedł do pionu sprzedaży obejmując stanowisko dyrektora ds. sprzedaży regionalnej, które pełnił do tej pory. Jednym z jego osobistych celów zawodowych jest ciągłe doskonalenie kompetencji lidera i dbałość o rozwój w tym zakresie. Jego priorytety to również mocne ukierunkowanie działań operacyjnych na rozwiązania proekologiczne i inwestycje w tym zakresie, a także dbałość o projektowanie rozwiązań kreujących rynkowe trendy.

- W dobie zmian rynkowych i intensywnego rozwoju obszaru B2C mamy przed sobą dużą szansę, ale także duże wyzwanie. Wieloletnie doświadczenie sprzedażowe to nieoceniony kapitał, który procentuje doskonałym zrozumieniem potrzeb klienta i umiejętnością proponowania szytych na miarę rozwiązań, których najbardziej potrzebuje dynamicznie zmieniający się rynek. Nowy szef operacji, to również nowa perspektywa i uważne spojrzenie na klienta, który zawsze jest w centrum naszej uwagi. Jestem przekonana, że dzięki szerokiej znajomości dwóch kluczowych obszarów naszej firmy, jakimi są Operacje i Sprzedaż, Arek znakomicie sobie poradzi na tym stanowisku. Mamy przed sobą nowe otwarcie, którego wyróżnikiem będzie jeszcze większa synergia działań operacyjnych i sprzedażowych, a także strategia oparta na automatyzacji i digitalizacji – komentuje Agnieszka Świerszcz, prezes zarządu DHL Parcel Polska.

- Bazując na moim dotychczasowym doświadczeniu w branżach FMCG i TSL, będę koncentrował się na rozwoju mocnej pozycji DHL Parcel na rynku usług kurierskich. Wraz z zespołem profesjonalistów, z którym pracuję, będziemy realizowali strategię, opartą na najwyższej jakości, efektywności i kluczowych dla klienta wyróżnikach. Moim celem jest to, by być jeszcze bliżej klienta i wyprzedzać jego oczekiwania, proponując rozwiązania najlepiej dostosowane do jego potrzeb i biznesu – zapowiada Arkadiusz Stasiak – wiceprezes ds. operacyjnych DHL Parcel Polska.

Jako nowy szef operacji w DHL, Arkadiusz Stasiak będzie odpowiedzialny za cały pion operacyjny, w tym m.in. ustalanie priorytetów i planowanie sieci operacyjnej, nadzór nad jakością, inwestycje infrastrukturalne, a także zarządzanie operacyjne i rozwój zespołu.

(źr. DHL Parcel)

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.