Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowe kierownictwo w Avon

Fabryka Avon w Garwolinie ma nowego dyrektora. Został nim Jakub Żurowski, posiadający szeroką wiedzą i ogromne doświadczenie w zakresie kierowania zakładami produkcyjnymi, zarządzania międzynarodowymi zespołami, wdrażania innowacyjnych rozwiązań oraz rozwoju organizacji. Jednocześnie Radosław Włodarczyk awansował na dyrektora operacyjnego Avon na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią, natomiast Maciej Kaniowski, dotychczasowy szef całego łańcucha dostaw w regionie CEE, został powołany na stanowisko dyrektora operacyjnego Avon International. Zmiany te są elementem nowej strategii operacyjnej, która zakłada większą integrację oraz pogłębianie partnerstwa pomiędzy poszczególnymi rynkami, a także tworzenie wielofunkcyjnych zespołów.

Jakub Żurowski, jako nowy dyrektor fabryki w Garwolinie, będzie odpowiedzialny za zarządzanie procesami produkcyjnymi oraz dalszy rozwój zakładu – przede wszystkim poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, które nie tylko zapewnią wyższą jakość oraz efektywność produkcji, ale będą także przyjazne dla środowiska. Do jego zadań będzie również należało zacieśnianie współpracy z zagranicznymi rynkami.

– Avon Operations Polska już teraz jest najnowocześniejszym zakładem produkcyjnym Avon na całym świecie, działającym w oparciu nie tylko o innowacyjne rozwiązania technologiczne, ale także zespoły pełnych energii, zaangażowanych ludzi. Bardzo się cieszę, że będę mógł dzielić się swoim doświadczeniem oraz rozwijać w tak profesjonalnym środowisku, kontynuując jednocześnie transformację fabryki w Garwolinie w kierunku smart factory, w duchu odpowiedzialnego biznesu. W związku z rozszerzeniem działalności AOP w regionie CEE, w najbliższym czasie będę się koncentrował na zwiększeniu efektywności i elastyczności produkcji oraz, wspólnie z Radosławem Włodarczykiem, na dalszej optymalizacji procesów w całym łańcuchu dostaw – mówi Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.

– Ostatnie 1,5 miesiąca przyniosło nam zupełnie nowe, niespodziewane wyzwania. Jestem dumny z całego zespołu Avon w Garwolinie, który świetnie sobie z nim radzi, ale przed nami jeszcze sporo pracy. Jestem przekonany, że Jakub będzie dla nas nieocenionym wsparciem w realizacji nowej strategii operacyjnej i wspólnie osiągniemy założone cele – mówi Maciek Kaniowski, dyrektor operacyjny Avon International.

Jakub Żurowski ma 17 lat doświadczenia, które zdobywał w jednej z wiodących międzynarodowych firm z branży FMCG. Od 14 lat pełni funkcje kierownicze w zakładach produkcyjnych zarządzając złożonymi, macierzowymi oraz wielokulturowymi strukturami, obejmującymi różne obszary biznesu. Świetnie zna środowisko Industry 4.0 i zawodowo pasjonuje się odkrywaniem i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w obszarze produkcji. Jakub Żurowski posiada także bogate doświadczenie w prowadzeniu procesów transformacji oraz w budowaniu i rozwoju organizacji poprzez tworzenie efektywnych, zaangażowanych zespołów, w których pracownicy mogą poszerzać swoje kompetencje.

Avon Garwolin, Avon Operations Polska to największa i jednocześnie najbardziej zaawansowana technologicznie fabryka Avon na świecie. Innowacyjny kompleks produkcyjny, zlokalizowany w Garwolinie (woj. mazowieckie) zatrudnia ponad tysiąc pracowników. Co roku powstaje tu ok. pół miliarda kosmetyków, które trafiają do ok. 50 krajów na 3 kontynentach.

W 2016 roku z kompleksu fabrycznego w Garwolinie została wydzielona osobna spółka – Avon Distribution Polska. Jej zadaniem jest pakowanie i wysyłanie zamówień do Konsultantek Avon w Polsce, Czechach i Niemczech. Centrum dystrybucyjne zatrudnia ok. 300 pracowników. Rocznie pakowanych jest tu około 190 milionów sztuk produktów.

(źr. Avon)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.