Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Cargo Polska ma nowego rzecznika prasowego

Z początkiem lutego br. funkcję rzecznika prasowego DB Cargo Polska obejmie Andrzej Wyszyński. Zastąpi na tym stanowisku Katarzynę Marciniak, która z dniem 1 stycznia br. decyzją rady nadzorczej powołana została do zarządu DB Cargo Polska.

Andrzej Wyszyński jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach, gdzie ukończył także studia podyplomowe o specjalność Public Relations. Doświadczenie zawodowe w dziedzinie komunikacji oraz marketingu zdobywał od 2001 pracują w Górnośląskim Zakładzie Energetycznym, a następnie w Vattenfall Distribution Poland, gdzie pełniąc stanowiska specjalistyczne i menadżerskie był odpowiedzialny za realizację wewnętrznej i zewnętrznej polityki komunikacyjnej firmy.

Z Grupą DB Cargo Polska związany jest od 2009 roku. Od samego początku na stanowisku kierownika ds. komunikacji realizuje i koordynuje w ramach grupy zadania z zakresu marketingu, promocji i komunikacji wewnętrznej. Jako Rzecznik Prasowy będzie dodatkowo odpowiedzialny za kształtowanie zewnętrznej polityki komunikacyjnej w kontakcie z mediami.

(źr. DB Cargo Polska)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.