Dodaj ogłoszenie o pracy


Valery Muyard nowym prezesem Renault Trucks Polska

1 listopada 2021 nowym prezesem Renault Trucks Polska został Valery Muyard zastępując na stanowisku dotychczasowego prezesa Philippe’a Gorjux.

Valery Muyard rozpoczął karierę w branży motoryzacyjnej w 1995 roku w Wielkiej Brytanii dołączając do firmy MAN. Od 2000 roku pracuje w Grupie Volvo zajmując różne stanowiska w organizacji. Od 2000 do 2007 r. odpowiedzialny był za globalny dział zakupów w Volvo Construction Equipment i Volvo Powertrain. W latach 2008 - 2009 jako dyrektor ds. strategii dystrybucji i handlu detalicznego w Pekinie w Chinach odpowiedzialny za Renault Trucks, UD Trucks i Volvo Trucks na Azję i Oceanię.
Kolejne dwa lata zarządzał rynkami Bułgarii i Serbii dla Renault Trucks jako dyrektor zarządzający. Stworzył organizację i zdefiniował strategię ekspansji, która doprowadziła do wzrostu udziału w rynku z 5 do 25% oraz poprawę przychodów w obszarze posprzedażnym o 15%. W latach 2011-2019 zarządzał organizacjami rynkowymi w Tajlandii, Singapurze i Indonezji odpowiedzialnymi za Renault Trucks, UD Trucks i Volvo Trucks. W Singapurze rozwinął organizację sprzedaży, co doprowadziło do 25% wzrostu sprzedaży w latach 2013-2014 i pozycji numer 1 w segmencie pojazdów ciężkich. W Indonezji nagrodzony tytułem „Market of the Year” w 2018 roku oraz „Inspiring Leadership” w 2019 roku. Od 2019 roku mianowany na stanowisko President Director - Head of JV w UD Astra Motor Indonesia, 50:50 Joint Venture pomiędzy Volvo Group i Astra International utworzone w 2019 roku w celu zarządzania całym biznesem UD Trucks w Indonezji.
Informacje dodatkowe
Valery Muyard jest absolwentem Uniwersytetu w Lyonie we Francji, jest żonaty, ma dwie dorosłe już córki. Jest miłośnikiem sportu i pasjonuje go odkrywanie nowych krajów i miejsc.

(źr. Renault Trucks)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.