Dodaj ogłoszenie o pracy


Andrzej Waszczuk nowym managerem warszawskiego oddziału Dachser

Z początkiem września funkcję kierownika oddziału Dachser w Warszawie objął Andrzej Waszczuk. Zastąpił na tym stanowisku Annę Trzcińską-Śliwińską, która teraz odpowiada za rozwój biznesu w Polsce Wschodniej.

Andrzej Waszczuk jest managerem z 25-letnim doświadczeniem w branży logistycznej. Z Dachser związany jest od 2015 roku i dotychczas odpowiadał za logistykę kontraktową w Polsce. Jest absolwentem Politechniki Lubelskiej Wydziału Zarządzania oraz studiów podyplomowych z zarządzania łańcuchem dostaw w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Waszczuk będzie łączył funkcję kierownika oddziału Dachser w Warszawie ze swoimi dotychczasowymi obowiązkami związanymi z logistyką kontraktową do momentu powołania jego następcy.

Dachser działa na polskim rynku od 15 lat działa. Firma obsługuje eksporterów i importerów w zakresie transportu ładunków drobnicowych, logistyki kontraktowej oraz usług frachtu lotniczego i morskiego, a także specjalistycznych i kompleksowych usług dla sieci sklepów remontowo-budowlanych – Dachser DIY Logistics i branży chemicznej – Dachser Chem Logistics. Obecnie spółka dysponuje w Polsce 25 tys. mkw. powierzchni przeładunkowej oraz prawie 33 tys. mkw. wysokiej jakości magazynów do obsługi logistyki kontraktowej. W 2020 roku firma wygenerowała obroty na poziomie 547 mln PLN, obsługując 1,9 mln przesyłek. Aktualnie w kraju działa dziewięć oddziałów firmy zlokalizowanych w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie, Sosnowcu, Strykowie i Szczecinie, które obsługują w sumie blisko 100 regularnych połączeń.

(źr. Dachser)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.