Dodaj ogłoszenie o pracy


Zmiany w zarządzie 7R

W związku z ekspansją biznesu dewelopera 7R, władze spółki powołały Bartłomieja Krawieckiego na stanowisko wiceprezesa zarządu oraz Chief Operating Officer (COO). W nowej roli od września 2021 r., Bartłomiej Krawiecki odpowiada za wdrażanie strategii rozwoju 7R w Polsce oraz na rynkach zagranicznych. Jednocześnie Łukasz Jachna został mianowany Chief Capital Markets Officer i wejdzie do zarządu firmy w październiku br.

Bartłomiej Krawiecki zasiada w zarządzie 7R od 2018 r., gdzie do tej pory, jako Head of Development, nadzorował kluczowe etapy procesu deweloperskiego. Jest pomysłodawcą konceptu 7R City Flex Last Mile Logistics – pierwszej w Polsce sieci magazynów miejskich, która obejmuje kluczowe lokalizacje w pobliżu centrów miast na terenie całego kraju.

Łukasz Jachna, w 7R także od 2018 r., odpowiedzialny jest za kierowanie zespołem Capital Markets, budowanie oferty inwestycyjnej spółki i pozyskiwanie equity na poziomie projektów deweloperskich. Przeprowadza szczegółowe analizy, tworzy rekomendacje i zarządza wszystkimi strategicznymi etapami procesu transakcyjnego. Przez ostatnie 2,5 roku wraz ze swoim zespołem zebrał i uruchomił blisko 1,5 mld złotych equity na realizację projektów w 7R.

- Bartek ma niezwykle cenny wkład w rozwój 7R. Na przestrzeni kilku lat udowodnił, że doskonale zarządza operacjami firmy w okresie mocnego przyspieszenia na rynku magazynowym, a także w warunkach silnej konkurencji. Jego olbrzymia wiedza i doświadczenie pozwalają nam z zaufaniem powierzyć mu stanowisko wiceprezesa i COO spółki 7R. Z kolei Łukasz Jachna z powodzeniem kieruje działem rynków kapitałowych w naszej firmie i w latach 2018-2021 przyczynił się do sprzedaży 26 projektów o wartości ponad 2 mld złotych, a także poszerzył grupę współpracujących z 7R topowych funduszy inwestycyjnych, co znacząco wzmocniło nasz kapitał i potencjał dalszego wzrostu. Cieszę się, że możemy rozwijać firmę, mając na pokładzie tak wybitnych profesjonalistów - komentuje Tomasz Lubowiecki, założyciel i prezes zarządu 7R.
- Wspólnie z Bartkiem i Łukaszem pracujemy nad najwyższą jakością naszych produktów oraz umacnianiem pozycji 7R na polskim podium deweloperów magazynowych i międzynarodowym rynku transakcji kapitałowych. W ostatnich latach notujemy regularne wzrosty oraz liczne sukcesy. Decyzja o objęciu przez Bartka funkcji COO oraz wiceprezesa, a także wejście Łukasza do zarządu spółki na stanowisku Chief Capital Markets Officer, podyktowane są ich olbrzymim zaangażowaniem w wykonywaną pracę oraz dynamicznym rozwojem 7R i intensyfikacją naszych operacji - dodaje Ryszard Gretkowski, wiceprezes 7R.

W nowej roli Bartłomiej Krawiecki zarządza działalnością operacyjną firmy, począwszy od akwizycji gruntu pod nowe inwestycje, poprzez współpracę z najemcami oraz projektowanie i budowanie obiektów, aż po zarządzanie nimi. Zadaniem Łukasza Jachny jest dalsze rozwijanie obszaru odpowiedzialnego za transakcje sprzedaży w 7R oraz współpracę z obecnymi i nowymi partnerami, którzy inwestują w segmencie nieruchomości magazynowo-przemysłowych.
Przed dołączeniem do 7R Bartłomiej Krawiecki pracował ponad 10 lat w Panattoni Development Europe, gdzie prowadził największe inwestycje logistycznei przemysłowe. Z kolei Łukasz Jachna zdobywał doświadczenie w zakresie private equity pracując dla Neo Investments, a także Colliers International, gdzie budował wzrost wartości zarządzanych aktywów.

(źr. 7R)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.