Dodaj ogłoszenie o pracy


Zmiany w zarządzie 7R

W związku z ekspansją biznesu dewelopera 7R, władze spółki powołały Bartłomieja Krawieckiego na stanowisko wiceprezesa zarządu oraz Chief Operating Officer (COO). W nowej roli od września 2021 r., Bartłomiej Krawiecki odpowiada za wdrażanie strategii rozwoju 7R w Polsce oraz na rynkach zagranicznych. Jednocześnie Łukasz Jachna został mianowany Chief Capital Markets Officer i wejdzie do zarządu firmy w październiku br.

Bartłomiej Krawiecki zasiada w zarządzie 7R od 2018 r., gdzie do tej pory, jako Head of Development, nadzorował kluczowe etapy procesu deweloperskiego. Jest pomysłodawcą konceptu 7R City Flex Last Mile Logistics – pierwszej w Polsce sieci magazynów miejskich, która obejmuje kluczowe lokalizacje w pobliżu centrów miast na terenie całego kraju.

Łukasz Jachna, w 7R także od 2018 r., odpowiedzialny jest za kierowanie zespołem Capital Markets, budowanie oferty inwestycyjnej spółki i pozyskiwanie equity na poziomie projektów deweloperskich. Przeprowadza szczegółowe analizy, tworzy rekomendacje i zarządza wszystkimi strategicznymi etapami procesu transakcyjnego. Przez ostatnie 2,5 roku wraz ze swoim zespołem zebrał i uruchomił blisko 1,5 mld złotych equity na realizację projektów w 7R.

- Bartek ma niezwykle cenny wkład w rozwój 7R. Na przestrzeni kilku lat udowodnił, że doskonale zarządza operacjami firmy w okresie mocnego przyspieszenia na rynku magazynowym, a także w warunkach silnej konkurencji. Jego olbrzymia wiedza i doświadczenie pozwalają nam z zaufaniem powierzyć mu stanowisko wiceprezesa i COO spółki 7R. Z kolei Łukasz Jachna z powodzeniem kieruje działem rynków kapitałowych w naszej firmie i w latach 2018-2021 przyczynił się do sprzedaży 26 projektów o wartości ponad 2 mld złotych, a także poszerzył grupę współpracujących z 7R topowych funduszy inwestycyjnych, co znacząco wzmocniło nasz kapitał i potencjał dalszego wzrostu. Cieszę się, że możemy rozwijać firmę, mając na pokładzie tak wybitnych profesjonalistów - komentuje Tomasz Lubowiecki, założyciel i prezes zarządu 7R.
- Wspólnie z Bartkiem i Łukaszem pracujemy nad najwyższą jakością naszych produktów oraz umacnianiem pozycji 7R na polskim podium deweloperów magazynowych i międzynarodowym rynku transakcji kapitałowych. W ostatnich latach notujemy regularne wzrosty oraz liczne sukcesy. Decyzja o objęciu przez Bartka funkcji COO oraz wiceprezesa, a także wejście Łukasza do zarządu spółki na stanowisku Chief Capital Markets Officer, podyktowane są ich olbrzymim zaangażowaniem w wykonywaną pracę oraz dynamicznym rozwojem 7R i intensyfikacją naszych operacji - dodaje Ryszard Gretkowski, wiceprezes 7R.

W nowej roli Bartłomiej Krawiecki zarządza działalnością operacyjną firmy, począwszy od akwizycji gruntu pod nowe inwestycje, poprzez współpracę z najemcami oraz projektowanie i budowanie obiektów, aż po zarządzanie nimi. Zadaniem Łukasza Jachny jest dalsze rozwijanie obszaru odpowiedzialnego za transakcje sprzedaży w 7R oraz współpracę z obecnymi i nowymi partnerami, którzy inwestują w segmencie nieruchomości magazynowo-przemysłowych.
Przed dołączeniem do 7R Bartłomiej Krawiecki pracował ponad 10 lat w Panattoni Development Europe, gdzie prowadził największe inwestycje logistycznei przemysłowe. Z kolei Łukasz Jachna zdobywał doświadczenie w zakresie private equity pracując dla Neo Investments, a także Colliers International, gdzie budował wzrost wartości zarządzanych aktywów.

(źr. 7R)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.