Dodaj ogłoszenie o pracy


Łukasz Dziewanowski dyrektorem zarządzającym ESA logistika Polska

Z początkiem lipca 2021 r. nastąpi zmiana na stanowisku dyrektora zarządzającego polskiego oddziału ESA logistika. Po prawie 12 latach sprawowania tej funkcji przez Teodora Kula (na zdj. poniżej po lewej stronie), odpowiedzialność za dalszy rozwój ESA na rynku krajowym i międzynarodowym przejmie Łukasz Dziewanowski (na zdj. poniżej po prawej stronie) – dotychczasowy dyrektor operacyjny.

Łukasz Dziewanowski ma blisko 20-letnie doświadczenie w branży logistycznej. Specjalizuje się w strategicznym zarządzaniu łańcuchem dostaw i jego optymalizacji, dla szeregu zróżnicowanych produktów i branż, zwłaszcza w zakresie logistyki magazynowej, z której wywodzi swe korzenie.
Z ESA logistika związany jest od 2011 roku. Od ponad 8 lat jako dyrektor operacyjny odpowiada za podstawową działalność firmy, zwłaszcza za współtworzenie strategii rozwoju firmy i tworzenie środowiska sprzyjającego wzrostowi sprzedaży, poprzez budowę zespołu ekspertów oraz optymalnego systemu współzależności pomiędzy poszczególnymi produktami. – Wyzwanie jakie postawił przede mną zarząd grupy ESA to duże wyróżnienie. Cieszę się, że będę mógł wdrażać strategię biznesową Hitachi Transport System dla naszego regionu i umacniać pozycję grupy ESA jako operatora logistycznego zarówno na rynku krajowym jak i międzynarodowym. Dziękuję jednocześnie Teodorowi Kula za współpracę, która przygotowała mnie do pełnienia nowej funkcji. W kolejnych latach zamierzam kontynuować działania zgodnie z przyjętą wizją firmy z naciskiem na dalsze utrwalanie wizerunku ESA logistika jako eksperta od nieszablonowych i efektywnych rozwiązań logistycznych. Szczególnie zależy mi na wewnętrznym rozwoju organizacji, poprzez łączenie w spójne systemy różnych usług, co podniesie poziom satysfakcji naszych Klientów, tworzeniu środowiska sprzyjającego rozwojowi potencjału pracowników, promowaniu ich innowacyjności i kreatywności oraz ustanowieniu pozycji ESA jako domyślnego operatora obsługującego kierunek azjatycko-europejski.

(źr. ESA logistika)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.