Dodaj ogłoszenie o pracy


Łukasz Dziewanowski dyrektorem zarządzającym ESA logistika Polska

Z początkiem lipca 2021 r. nastąpi zmiana na stanowisku dyrektora zarządzającego polskiego oddziału ESA logistika. Po prawie 12 latach sprawowania tej funkcji przez Teodora Kula (na zdj. poniżej po lewej stronie), odpowiedzialność za dalszy rozwój ESA na rynku krajowym i międzynarodowym przejmie Łukasz Dziewanowski (na zdj. poniżej po prawej stronie) – dotychczasowy dyrektor operacyjny.

Łukasz Dziewanowski ma blisko 20-letnie doświadczenie w branży logistycznej. Specjalizuje się w strategicznym zarządzaniu łańcuchem dostaw i jego optymalizacji, dla szeregu zróżnicowanych produktów i branż, zwłaszcza w zakresie logistyki magazynowej, z której wywodzi swe korzenie.
Z ESA logistika związany jest od 2011 roku. Od ponad 8 lat jako dyrektor operacyjny odpowiada za podstawową działalność firmy, zwłaszcza za współtworzenie strategii rozwoju firmy i tworzenie środowiska sprzyjającego wzrostowi sprzedaży, poprzez budowę zespołu ekspertów oraz optymalnego systemu współzależności pomiędzy poszczególnymi produktami. – Wyzwanie jakie postawił przede mną zarząd grupy ESA to duże wyróżnienie. Cieszę się, że będę mógł wdrażać strategię biznesową Hitachi Transport System dla naszego regionu i umacniać pozycję grupy ESA jako operatora logistycznego zarówno na rynku krajowym jak i międzynarodowym. Dziękuję jednocześnie Teodorowi Kula za współpracę, która przygotowała mnie do pełnienia nowej funkcji. W kolejnych latach zamierzam kontynuować działania zgodnie z przyjętą wizją firmy z naciskiem na dalsze utrwalanie wizerunku ESA logistika jako eksperta od nieszablonowych i efektywnych rozwiązań logistycznych. Szczególnie zależy mi na wewnętrznym rozwoju organizacji, poprzez łączenie w spójne systemy różnych usług, co podniesie poziom satysfakcji naszych Klientów, tworzeniu środowiska sprzyjającego rozwojowi potencjału pracowników, promowaniu ich innowacyjności i kreatywności oraz ustanowieniu pozycji ESA jako domyślnego operatora obsługującego kierunek azjatycko-europejski.

(źr. ESA logistika)

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.