Dodaj ogłoszenie o pracy


Monika Rajska-Wolińska obejmie stanowisko dyrektor generalnej Colliers CEE

Colliers poinformował, że Monika Rajska-Wolińska awansowała na stanowisko dyrektor generalnej (CEO) Colliers w Europie Środkowo-Wschodniej, obejmującej Bułgarię, Czechy, Węgry, Polskę, Rumunię i Słowację. Monika Rajska-Wolińska rozpocznie pracę na nowym stanowisku od 1 sierpnia 2021 roku.

Rajska-Wolińska do tej pory pełniła funkcję partner zarządzającej Colliers w Polsce. Jest wielokrotnie nagradzaną liderką i ekspertką branżową z ponad 20-letnim doświadczeniem w Colliers, w tym 10 lat na stanowisku partner zarządzającej na Polskę. Zasiada również w zarządzie Coliers w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Obejmując nową funkcję, będzie kontynuować rozwój firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w którym firma zatrudnia obecnie 540 pracowników i zarządza ponad 2,3 mln m2 nieruchomości, zwiększając zakres usług Colliers dla inwestorów, właścicieli i najemców. Monika będzie raportować bezpośrednio do Chrisa McLernona, dyrektora generalnego Colliers na region EMEA.

Luke Dawson, dotychczasowy dyrektor zarządzający regionu CEE (z wyłączeniem Polski) i szef działu rynków kapitałowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, został awansowany na stanowisko dyrektora zarządzającego ds. rynków kapitałowych na region EMEA, w związku z inwestycjami firmy w rozwój regionalnego zespołu zajmującego się tym obszarem. Od 1 sierpnia 2021 r. Dawson będzie stacjonować w Londynie, gdzie poprowadzi tę strategiczną inicjatywę.
- Monika jest wyjątkową liderką, zarówno wśród pracowników Colliers, jak i w całej, dynamiczniej rozwijającej się branży w regionie CEE. Jesteśmy dumni, awansując ją na nowe stanowisko, ponieważ jest to wybór bezkonkurencyjny. Monika skupi się na dalszym rozwoju naszej firmy, zwiększając potencjał nieruchomości w regionie dla klientów krajowych i zagranicznych — powiedział Chris McLernon, dyrektor generalny Colliers na region EMEA. - Oprócz dalszego rozwoju naszej pozycji lidera rynku, bogate doświadczenie i umiejętności Moniki jako mentorki i orędowniczki różnorodności, inkluzywnej kultury organizacji oraz zrównoważonego rozwoju zintensyfikują nasze działania w obszarze ochrony środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego (ESG) z korzyścią dla Colliers i naszych klientów – dodaje.

- To ważny krok i jednocześnie zaszczyt, móc objąć stanowisko dyrektor generalnej Colliers w Europie Środkowo-Wschodniej oraz poprowadzić naszą firmę i tworzących ją ekspertów, jak również naszych klientów w przyszłość i w kolejną fazę rozwoju. „Colliers oferuje innowacyjne rozwiązania, by przewyższać oczekiwania klientów. Cieszę się, że będziemy mogli zacieśnić współpracę z naszymi liderami i ekspertami w Europie Środkowo-Wschodniej, aby przyspieszyć sukces naszych klientów — mówi Monika Rajska-Wolińska, dyrektor generalna Colliers w Europie Środkowo-Wschodniej.

(źr. Colliers)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.