Dodaj ogłoszenie o pracy


Marcin Długosz dyrektorem Dachser Air&Sea Logistics w Polsce

W maju 2021 roku funkcję dyrektora Air&Sea Logistics w Dachser Polska objął Marcin Długosz, który zastąpił na stanowisku Roberta Pastryka.

Marcin Długosz ma 16-letnie doświadczenie w branży spedycji morskiej i lotniczej, zarówno na stanowiskach kierowniczych, jak i w zespole sprzedaży. Jako Country Manager Air&Sea Logistics w Polsce odpowiada za funkcjonowanie i strategiczny rozwój obszaru biznesowego obejmującego transport lotniczy – połączenia bezpośrednie, czarterowe, usługi ekspresowe i kurierskie, jak również interkontynentalny transport morski w zakresie przesyłek drobnicowych (LCL) oraz pełnokontenerowych (FCL).
- Transport lotniczy i morski odgrywają kluczową rolę w globalnych łańcuchach dostaw. W ostatnim czasie przekonaliśmy się, że jedynym sposobem na utrzymanie ich ciągłości jest elastyczność, która pozwala szybko reagować na nagłe zdarzenia oraz zmiany na rynku. Przed nami wiele wyzwań, ale z tak doświadczonym zespołem ekspertów i globalną siecią transportową, jakimi dysponuje Dachser Air&Sea Logistics na pewno stawimy im czoła - powiedział Marcin Długosz.

Marcin Długosz jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Handel Międzynarodowy. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywał w firmach Plit Kraków, Rohlig Suus Logistics i cargo-partner. W latach 2010-2018 był wykładowcą w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, gdzie prowadził zajęcia z zakresu transportu i spedycji.
- Marcin to doświadczony menedżer i logistyk. Wnosi do naszej firmy profesjonalizm i wiedzę, które z pewnością stworzą nową wartość dla klientów Dachser Air&Sea Logistics w Polsce. Jestem przekonany, że pod jego kierownictwem, budowana od ponad dekady dywizja logistyki lotniczej i morskiej, umocni swoją pozycję na rynku - powiedział dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser Polska.

Dachser Polska jest częścią międzynarodowej sieci logistycznej Dachser. Od 15 lat obsługuje rodzimych eksporterów i importerów w zakresie transportu ładunków drobnicowych, logistyki kontraktowej, a także specjalistycznych i kompleksowych usług dla sieci sklepów remontowo-budowlanych – DACHSER DIY Logistics i branży chemicznej – DACHSER Chem Logistics. Od 2010 roku firma rozwija też dywizję Air & Sea Logistics. W tym czasie uruchomiła stałe połączenia drobnicowe z Chin do Polski oraz zbudowała zespół wysokiej klasy specjalistów logistyki lotniczej i morskiej zintegrowanej z siecią transportu drogowego. Obecnie spółka dysponuje w Polsce 25 tys. mkw powierzchni przeładunkowej oraz prawie 33 tys. mkw. wysokiej jakości magazynów do obsługi logistyki kontraktowej. W 2020 roku firma wygenerowała obroty na poziomie 547 milionów złotych, obsługując 1,97 miliona przesyłek. Aktualnie w kraju działa dziewięć oddziałów firmy: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie, Sosnowcu, Strykowie i Szczecinie, które obsługują w sumie blisko 100 regularnych połączeń.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.