Dodaj ogłoszenie o pracy


Zmiany personalne w dziale zarządzania nieruchomościami Savills

Firma doradcza Savills poszerza zakres usług zarządzania nieruchomościami, wdrażając nową ofertę dla klientów skupioną na nowych technologiach i ekologicznym budownictwie. Zmiany zaszły też na stanowiskach managerskich. Na nowego dyrektora działu powołano Michała Bryszewskiego, menadżera z wieloletnim międzynarodowym doświadczeniem w świadczeniu kompleksowych usług doradczych dla najemców i właścicieli nieruchomości.

Michał Bryszewski dołączył do Savills z JLL, gdzie jako Head of Business Solutions od podstaw zbudował blisko 160-osobowy zespół świadczący zintegrowane usługi w ramach czterech linii biznesowych. Wcześniej doświadczenie zdobywał w doradztwie biznesowym w PwC oraz w bankowości inwestycyjnej w UniCredit. Posiada międzynarodowe doświadczenie zdobyte m.in. w trakcie pięciu lat pracy w Wiedniu oraz ugruntowaną wiedzę finansową potwierdzoną tytułem CFA. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej oraz jest członkiem RICS.

- Michał wyróżnia się cechami charakterystycznymi dla prawdziwych liderów, które dodatkowo poparte są udokumentowanymi sukcesami zawodowymi. Cechuje go m.in. unikalna umiejętność pracy z ludźmi i innowacyjne podejście. Rozumie on doskonale dzisiejsze potrzeby najemców i zdaje sobie sprawę, że współczesny zarządca nieruchomości powinien dbać o budowanie doświadczenia użytkowników budynku. Ufam, że wniesie on do Savills świeże spojrzenie i nową jakość, co skutkować będzie znaczącym zwiększeniem skali naszego biznesu w obszarze zarządzania nieruchomościami w Polsce – mówi Tomasz Buras, CEO, Savills.

Savills planuje rozwijać dział zarządzania nieruchomościami w oparciu o jego dotychczasowe filary. Liderami dwóch kluczowych linii biznesowych pozostaną Wioletta Nowotnik, która będzie kontynuować pracę, jako dyrektor zespołu zarządzania nieruchomościami biurowymi oraz Marta Mikołajczyk-Pyrć, która kieruje zespołem zarządzania nieruchomościami handlowymi i projektami mixed-use. Zapowiadana rozbudowa oferty usług zarządzania nieruchomościami związana będzie m.in. z otwarciem się Savills na nowe sektory i inwestycją w rozwój kompetencji w obszarze zarządzania mieszkaniami na wynajem (Build-To-Rent) oraz nieruchomościami magazynowymi i przemysłowymi.
Nowa strategia działu zarządzania nieruchomościami w Savills oparta będzie o proptech i ESG. Savills planuje zacieśniać współpracę w ramach swoich międzynarodowych struktur i korzystać z najlepszych praktyk płynących z wciąż rosnącej skali działalności Savills, obejmującej już ponad 218 mln m kw. powierzchni komercyjnej, którą firma zarządza na całym świecie.

- Chcemy wyróżniać się jakością pracy naszych zarządców oraz realnym podnoszeniem wartości aktywów naszych klientów. Będziemy dążyć do tego, by budynki, którymi się opiekujemy były bardziej przyjazne środowisku, a wykorzystywane w nich nowoczesne technologie sprawiły, że przebywanie w nich będzie przyjemne i komfortowe. Wiemy jak odpowiadać na wyzwania związane z pandemią, tak by zachęcić do powrotu do biur i obiektów handlowych. Wiemy również jak sprawdzić, by same nieruchomości były bardziej bezpieczne, chociażby za pomocą bezdotykowych drzwi i systemów rozpoznawania twarzy, pozwalających ominąć konieczność rejestracji w recepcji, czy też lamp UV w szachtach technicznych. Głęboko wierzymy w wartości proekologiczne i będziemy pomagać naszym klientom spełnić najwyższe standardy w zakresie ESG – mówi Michał Bryszewski, dyrektor działu zarządzania nieruchomościami, Savills.

(źr. Savills)

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.