Konto pracodawcy


Zmiany w zespole managerskim FM Logistic Central Europe

FM Logistic w regionie Europy Centralnej, tj. Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech ogłosiło zmiany w swoim zespole managerskim. Stanowisko dyrektora operacyjnego odpowiadającego za działalność magazynową firmy w Polsce objął Rafał Woźniak. Zastąpił on w tym zakresie Guilhema Vicaire, który nadal pozostaje dyrektorem operacyjnym na Czechy i Słowację oraz przejmuje obowiązki dyrektora ds. rozwiązań biznesowych na Europę Centralną.
Obaj wchodzą w skład zespołu zarządzającego firmą tzw. Committee of Directors w regionie i raportują bezpośrednio do Daniela Franke, dyrektora zarządzającego FM Logistic Central Europe.

Nowy obszar obowiązków Guilhem Vicaire przejmuje od opuszczającego region Europy Centralnej Sebastiena Nivala i obejmuje on następujące działy: IT CE, projektowanie rozwiązań i zarządzanie projektami CE, innowacje CE, techniczny CE. Ponadto pozostaje odpowiedzialny za działy ciągłego doskonalenia oraz co-packingu CE, a także za zarządzanie operacyjne w Czechach i na Słowacji.

Rafał Woźniak natomiast, dotychczasowy zastępca Guilhema Vicaire, będzie odpowiadał za całość działalności magazynowej FM Logistic w Polsce. W centrum jego uwagi będą wszystkie operacje magazynowe i wdrożenia dla obecnych i nowych klientów operatora, oraz doskonałość operacyjna usług magazynowych w Polsce.
Zarówno Guilhem Vicaire, jak i Rafał Woźniak to długoletni pracownicy firmy, którzy przez lata rozwijali swoją karierę w strukturach FM Logistic.
Guilhem Vicaire dołączył do FM Logistic w 1997 roku na początku działalności operatora w Czechach i na Słowacji, a także w Polsce. W 2006 na 2 lata opuścił firmę i dołączył do do grupy farmaceutycznej w Rumunii, aby poprowadzić projekt automatyzacji magazynów poprzez wdrożenie najnowocześniejszych zautomatyzowanych rozwiązań. Ponownie w FM Logistic od 2008 roku w Rosji kierował działami wsparcia, a później największym obiektem Grupy FM skupiającym ponad 2000 pracowników. W 2011 został przeniesiony do Polski, gdzie objął stanowisko dyrektora operacyjnego, a następnie w 2018 roku został dyrektorem operacyjnym na Europę Centralną.
Rafał Woźniak rozpoczął pracę w FM Logistic w 2005 roku jako pracownik administracyjny. W 2011 roku awansował na stanowisko kierownika magazynu na platformie logistycznej we Mszczonowie, następnie w 2012 roku został dyrektorem platformy na Śląsku. Po 3 latach, w 2015 roku objął stanowisko dyrektora platformy w Błoniu i Parzniewie. W styczniu 2017 roku postanowił dołączyć do firmy Eurocash SA jako menedżer logistyki w kanale HORECA. W październiku 2020 roku wrócił do FM Logistic jako zastępca dyrektora operacyjnego.

Zmiany w zespole zarządzającym FM Logistic CE mają na celu wzmocnienie wsparcia dla realizacji głównych celów strategicznych firmy w regionie, do których należą między innymi: omnichannel, logistyka miejska, zrównoważony rozwój.
Obecny skład Committee of Directors FM Logistic Central Europe liczy 7 osób, są to: Daniel Franke - dyrektor zarządzający CE, Blanka Borkowska - dyrektor zasobów ludzkich CE, Guilhem Vicaire - dyrektor ds. rozwiązań biznesowych CE i dyrektor operacyjny na Republikę Czeską i Słowację, Magdalena Lubańska-Wiśniewska - dyrektor transportu, Marta Zonik - dyrektor finansowy, Rafał Woźniak - dyrektor operacyjny, Tomasz Oczkowski - dyrektor handlowy CE.

(źr. FM Logistic)

kobiety w logistyce
WISTA policzy kobiety pracujące w gospodarce i logistyce morskiej!
Rusza program mentoringowy dla liderek i liderów z branży morsko-logistycznej!
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Urlopy 2021 – nowe uprawnienia pracodawcy a pracownika
Od 1 lipca zmiana samochodu osobowego na ciężarowy będzie wymagała zapłaty podat ...
Zmiany w rozliczaniu wynagrodzeń kierowców zatrzęsą rynkiem transportowym?
Skocz po whisky - czyli o czym wiedziec powinien importer alkoholi?
Czy zawodowy kierowca może wyruszyć w trasę ze swoim pupilem?
Czas pracy w porze nocnej i kary za przekroczenie 10 godzin
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Bez zmiany polskiego prawa koszty przewoźników zwiększą się nawet o 100%!?
Będzie rewizja Pakietu Mobilności. Ma negatywny wpływ na środowisko?!
Dachser o rozbieżnościach między podażą a popytem w transporcie morskim
Polska wykorzystuje swój potencjał na Nowym Jedwabnym Szlaku? – raport Rohlig Suus Logistics
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Volvo FE Electric już wkrótce w polskiej dystrybucji towarów
Fracht FWO rozszerza kierunki dostaw dla ładunków ciężkich i ponadnormatywnych
Bolsius przedłuża kontrakt z Raben
Frigo Logistics operatorem produktów mrożonych Auchan Retail
Dobry początek roku w Porcie Gdynia
HSF e-commerce w jednej z najbardziej ekologicznych inwestycji SEGRO CEE
CEVA Logistics uruchamia połączenie kolejowo-promowe z Chin do Europy
Kilkadziesiąt zestawów w jednej dostawie Fracht FWO
InPost w programie polskich obligacji
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC