Dodaj ogłoszenie o pracy


FM Logistic mianuje nowego dyrektora finansowego

Z dniem 22 marca 2021 stanowisko dyrektora finansowego w FM Logistic Central Europe objęła Marta Zonik. Podlegać jej będą działy: finansowy, księgowość, kontroling, zakupów i prawny w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

Nowa dyrektor finansowa będzie wchodzić w skład zespołu zarządzającego firmą tzw. Committee of Directors w regionie i raportować bezpośrednio do Daniela Franke, dyrektora zarządzającego FM Logistic Central Europe. Funkcjonalnie podlegać będzie również dyrektorowi finansowemu Grupy FM. Do jej obowiązków należeć będzie m.in. przygotowywanie i wdrażanie strategii finansowej firmy w regionie, analiza inwestycji, planowanie budżetu, raportowanie wyników finansowych, kontrola wewnętrzna, nadzór nad zakupami oraz wszelkimi umowami i kontraktami firmy.

Marta Zonik posiada wieloletnie doświadczenie w finansach, zdobyte między innymi w branżach logistycznej, materiałów budowlanych i konsultingu. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w PricewaterhouseCoopers. Po blisko 11 latach pracy w tej firmie przeniosła się do CRH, światowego lidera branży materiałów budowlanych obejmując różne stanowiska i w 2015 roku została zastępcą dyrektora finansowego grupy w Polsce. Następnie, w 2017 roku dołączyła do Ceva Logistics jako wiceprezes ds. finansów na Europę Wschodnią. A począwszy od 2019 roku jej zakres został rozszerzony i została odpowiedzialna za finanse w Europie Środkowo-Wschodniej obejmującej rynki 10 krajów. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego i posiada certyfikat ACCA.

Marta Zonik zastąpiła na tym stanowisku Adama Bzdela.

(źr. FM Logistic)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.