Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy prezes i zmiany w strukturach DSV w Polsce

Od 1 marca 2021 stanowisko prezesa zarządu DSV Solutions obejmuje Wojciech Cipiur, zastępując Macieja Walendę, który kontynuować będzie pełnienie funkcji Executive Vice President w strukturach DSV A/S, a także pełniąc funkcję w Radzie Nadzorczej.

- To istotny krok rozszerzania struktur DSV Solutions w Polsce i jestem przekonany, że Wojciech idealnie wpisuje się w nasz model biznesowy oraz będzie kontynuować ścieżkę wzrostów. Nasza organizacja w Polsce jest niezwykle silna, a dodatkowe wzmocnienie pozwoli nam na jeszcze lepszą koncentrację na Klientach i doskonaleniu procesów - powiedział Maciej Walenda.

Kariera Wojciecha Cipiura od wielu lat związana była z Grupą Dachser, w której pełnił szereg funkcji na rynku polskim i niemieckim, a w ostatnim czasie z biura w Hong Kongu zarządzał logistyką kontraktową w regionie APAC.
- Po kilku latach wracam na polski rynek logistyczny i dołączam do bardzo znanej i dynamicznej organizacji. Cieszę się z zaufania, którym obdarzył mnie Maciej i holding DSV Solutions. Wraz z moim zespołem będziemy dążyli do zwiększania naszej pozycji na rynku oraz budowania efektywnych i innowacyjnych rozwiązań dla obecnych i nowych Klientów – skomentował Wojciech Cipiur.

DSV Solutions jako część Grupy DSV koncentruje się na rozwiązaniach z zakresu Logistyki Kontraktowej realizując zadania na powierzchni 6 mln m2 w 400 lokalizacjach na świecie. W Polsce, Spółka DSV Solutions posiada aktualnie 14 lokalizacji z wysoko wyspecjalizowanymi rozwiązaniami dla farmacji, branży przemysłowej, retail, automotive oraz sektora e-commerce.

(źr. DSV Solutions)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.