Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS na nowego prezesa

Zarząd firmy UPS poinformował o powołaniu nowego prezesa. Z dniem 1 czerwca Carol Tomé będzie pełniła funkcję CEO firmy UPS. David Abney, obecny prezes zarządu i dyrektor generalny, pozostanie na stanowisku przewodniczącego zarządu do 30 września. W celu zapewnienia płynnej zmiany i efektywności podczas szczytu paczkowego Abney pozostanie w firmie do końca roku jako konsultant, a potem odejdzie na emeryturę po 46 latach pracy w UPS. William Johnson, główny niezależny dyrektor UPS, obejmie rolę prezesa niewykonawczego.

- Po przeprowadzeniu rygorystycznej selekcji zarówno wśród wewnętrznych jak i zewnętrznych kandydatów, Carol była jedynym oczywistym wyborem - powiedział Johnson, który piastuje także stanowisko przewodniczącego Komitetu ds. Nominacji i Ładu Korporacyjnego i jest członkiem Komitetu Wykonawczego. - Carol jest jedną z najbardziej uznanych i utalentowanych liderek, która może się pochwalić udokumentowanym doświadczeniem w osiąganiu wzrostu w międzynarodowej organizacji, zwiększaniu wartości dla akcjonariuszy, rozwijaniu talentów i realizowaniu strategicznych priorytetów z sukcesem - powiedział Johnson. - Jako członkini zarządu i przewodnicząca Komisji Rewizyjnej, Carol posiada szeroką wiedzą na temat działalności UPS, strategii firmy i pracowników, dlatego też jest właściwą osobą do kierowania firmą w ważnym dla nas czasie transformacji.

- Nie mogę się doczekać współpracy z utalentowaną kadrą zarządzającą i 495 tys. pracownikami firmy i ich dalszego rozwoju przy świadczeniu usług dla naszych klientów i udziałowców - powiedziała Carol Tomé. - David przeprowadził niezwykłą transformację w UPS, na której planuję budować dalszy sukces firmy. W utrzymaniu pozycji lidera będę kierować się bogatą kulturą UPS i przywiązaniem do jej wartości, a także bazować na mocnych fundamentach firmy.

Od 2003 Carol Tomé jest członkinią zarządu firmy i przewodniczącą Komisji Rewizyjnej. Tomé pełniła wcześniej funkcję wiceprezeski wykonawczej i dyrektorki finansowej w firmie The Home Depot, największego w USA detalisty zajmującego się budową domów, posiadającego 2,3 tys. sklepów i zatrudniającego 400 tys. pracowników. Jej obowiązki obejmowały strategię korporacyjną, finanse i rozwój biznesu. W ciągu 18 lat pracy na stanowisku dyrektora finansowego przyczyniła się do zwiększenia wartości spółki The Home Depot dla akcjonariuszy o 450 procent.

(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.