Rada nadzorcza OT Logistics zadecydowała o powołaniu nowego prezesa zarządu OT Logistics. Stanowisko to objął Konrad Hernik, a Radosław Krawczyk, dotychczasowy prezes zarządu, pełni obecnie funkcję Wiceprezesa.
Konrad Hernik to menedżer z szerokim doświadczeniem w pracy dla spółek z wielu sektorów, a także rozległą wiedzą na temat procesów restrukturyzacji spółek, w tym notowanych na GPW. W OT Logistics skupi się na dalszej realizacji planu naprawczego Grupy Kapitałowej i osiągnięciu zakładanych w planie celów. Radosław Krawczyk, który przeprowadził spółkę przez najtrudniejszy okres, nadal będzie nadzorował kluczowe procesy jako Wiceprezes.
Konrad Hernik od 2018 r. pełni funkcję prezesa zarządu w Buma Factory Sp. z o.o. Sk. , spółce Grupy Buma, zajmującej się produkcją i montażem elewacji budynków biurowych, przemysłowych i galerii handlowych. Równolegle pełni funkcję wiceprezesa zarządu spółki doradczej Automotive Experts & more Sp. z o.o., specjalizującej się w doradztwie m.in. w zakresie zarządzania i finansów dla firm z sektora motoryzacyjnego. W latach 2004-2017 związany był z Grupą Armatura – liderem rynku sanitarnego w Polsce, jako prezes zarządu Armatura Kraków SA. W tym okresie Armatura Kraków przeszła głęboką restrukturyzację i przekształciła się z firmy zagrożonej upadłością w silną grupę kapitałową. Karierę zawodową rozpoczynał na początku lat 90-tych jako analityk na rynku kapitałowym, pracując m.in. w Domu Maklerskim Penetrator.
Zasiadał w Radach Nadzorczych spółek Polnord SA, Bankowe Towarzystwo Leasingowe SA, Energopol Południe SA, Maryland Sp. z o.o., Krakchemia SA, Elektrobudowa SA oraz w Invena SA jako doradca właściciela. W ramach aktywności pozazawodowej od 2018 r. pełni funkcję dyrektora regionalnego Towarzystwa Ekonomistów Polskich na Małopolskę. Uprzednio w latach 2013-2017 pełnił funkcję wiceprezydenta ds. handlu w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Krakowie oraz w latach 2009-2016 członka Rady Loży Małopolskiej Business Centre Club.
Konrad Hernik jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie, na której ukończył kierunki: Organizacja i Zarządzanie w 1995 r. oraz Zarządzanie i Marketing w 1997 r. Na Akademii Ekonomicznej w Krakowie pracował także w latach 1996-1999 jako asystent w Zakładzie Finansów Przedsiębiorstw w Katedrze Finansów, a następnie w 2000 r. otworzył przewód doktorski pt. „Wycena przedsiębiorstw w procesach fuzji i przejęć w Polsce”. W 1998 r. ukończył także studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w zakresie matematyki finansowej.
Grupa Kapitałowa OT Logistics realizuje obecnie plan naprawczy przyjęty w grudniu 2018 r. Jego celem jest poprawa płynności finansowej oraz osiągnięcie w 2020 r. skonsolidowanej rentowności EBITDA na poziomie ok. 10 proc. poprzez m.in. zmiany w strukturze zarządzania Grupą, centralizację procesów, eliminowanie dublujących się kompetencji, optymalizację stawek za świadczone usługi przy jednoczesnej kontroli kosztów, a także sprzedaż nieruchomości, które nie są wykorzystywane
w bieżących operacjach oraz sprzedaż wybranych aktywów operacyjnych. Pozytywne efekty ma przynieść również zmniejszenie nakładów inwestycyjnych. Plan zakłada działania w perspektywie 1-2 lat.
(źr. OT Logistics)