Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy dyrektor pionu operacyjnego VIVE Textile Recycling

Marc Pick objął stanowisko dyrektora pionu operacyjnego VIVE Textile Recycling. Jest to kolejny ważny krok dla rozwoju Grupy VIVE.

Marc Pick - dyrektor pionu operacyjnego VIVE Textile Recycling - posiada bogate, ponad 25-letnie doświadczenie operacyjne w pracy na stanowiskach menedżerskich, zdobyte w różnych kulturach organizacyjnych od dużych firm międzynarodowych do małych prywatnych przedsiębiorstw. Pracował  m.in. w sektorach: motoryzacyjnym, elektronicznym, FMCG, w przemyśle szklarskim, a także w projektach Green Fields.

Marc Pick specjalizuje się w prowadzeniu operacji w środowisku produkcyjnym LEAN, polegającym na efektywnym planowaniu zysków i kontroli kosztów. Ma również doświadczenie w odpowiednim wprowadzaniu zmian i zarządzaniu transformacjami w organizacjach. Swoje działania oraz podejście do zarządzania biznesem opiera na modelu EFQM (European Foundation for Quality Management).

Marc Pick z wykształcenia jest inżynierem, ma udokumentowane osiągnięcia w zakresie wdrażania i utrzymywania optymalnych rozwiązań, takich jak np. dostawa na czas, zero ppm (brak wadliwych produktów), system ERP, a także budowanie efektywnych zespołów zarządzających w oparciu o wartości i analizę dysfunkcji zespołowych oraz entropii w organizacji. Zarządzał zespołami od kilku osób  do ponad tysiąca  pracowników, odpowiadając za coaching i mentoring, a także za rozwój zasobów technicznych w zakładach. Realizował wielomilionowe inwestycje zwiększające wartość firm. Marc Pick jest człowiekiem odpowiedzialnym, dynamicznym, zorientowanym na realizację wyzwań na podstawie wizji i wypracowanej strategii działania, z doskonałą zdolnością zarządzania ludźmi, czasem i projektami.

(źr. VIVE Group)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.