Dodaj ogłoszenie o pracy


Arkadiusz Kawa dyrektorem Instytutu Logistyki i Magazynowania

15 lipca 2019 r. dr hab. Arkadiusz Kawa został dyrektorem Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ – Instytutu Logistyki i Magazynowania. Stanowisko dyrektora Instytutu Kawa obejmuje w szczególnym czasie, kiedy to zaczyna działać Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ, którą współtworzy ILiM.

Dr hab. Arkadiusz Kawa to ekspert z kilkunastoletnim doświadczeniem w realizacji projektów z zakresu logistyki, e-commerce oraz rynku KEP. Na swoim koncie ma ich ponad 60, m.in. dla Volkswagena, Bpost, Poczty Polskiej, GS1 Polska, Last Mile Experts, Merlin, Digital24, Pepco, Kompanii Piwowarskiej, Autostrady Wielkopolskiej. W latach 2009 - 2019 pracował na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (UEP), kolejno na stanowiskach asystenta, adiunkta i profesora nadzwyczajnego. To również wykładowca na studiach Executive MBA i podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Pełnił też rolę eksperta naukowego w NCBR, NAWA i FNP oraz konsultanta w międzynarodowych projektach badawczych. Laureat konkursu na stypendia dla młodych, wybitnych naukowców Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz prestiżowego konkursu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Jest autorem 3 książek, współredaktorem 2 monografii i prawie 300 publikacji popularno - naukowych.

- Bardzo się cieszę, że dołączam do zespołu Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ – Instytutu Logistyki i Magazynowania – organizacji, która przez lata wyznaczała i nadal wyznacza wiele nowych kierunków naukowych, badawczych i rozwojowych zarówno w zakresie logistyki, jak i gospodarki cyfrowej. Chciałbym, aby Instytut jeszcze bardziej zaznaczył się na mapie polskiej gospodarki i był liderem w zakresie rozwijania oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań biznesowych – powiedział dr hab. Arkadiusz Kawa.

 

(źr. ILiM)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.