Dodaj ogłoszenie o pracy


Arkadiusz Kawa dyrektorem Instytutu Logistyki i Magazynowania

15 lipca 2019 r. dr hab. Arkadiusz Kawa został dyrektorem Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ – Instytutu Logistyki i Magazynowania. Stanowisko dyrektora Instytutu Kawa obejmuje w szczególnym czasie, kiedy to zaczyna działać Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ, którą współtworzy ILiM.

Dr hab. Arkadiusz Kawa to ekspert z kilkunastoletnim doświadczeniem w realizacji projektów z zakresu logistyki, e-commerce oraz rynku KEP. Na swoim koncie ma ich ponad 60, m.in. dla Volkswagena, Bpost, Poczty Polskiej, GS1 Polska, Last Mile Experts, Merlin, Digital24, Pepco, Kompanii Piwowarskiej, Autostrady Wielkopolskiej. W latach 2009 - 2019 pracował na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (UEP), kolejno na stanowiskach asystenta, adiunkta i profesora nadzwyczajnego. To również wykładowca na studiach Executive MBA i podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Pełnił też rolę eksperta naukowego w NCBR, NAWA i FNP oraz konsultanta w międzynarodowych projektach badawczych. Laureat konkursu na stypendia dla młodych, wybitnych naukowców Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz prestiżowego konkursu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Jest autorem 3 książek, współredaktorem 2 monografii i prawie 300 publikacji popularno - naukowych.

- Bardzo się cieszę, że dołączam do zespołu Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ – Instytutu Logistyki i Magazynowania – organizacji, która przez lata wyznaczała i nadal wyznacza wiele nowych kierunków naukowych, badawczych i rozwojowych zarówno w zakresie logistyki, jak i gospodarki cyfrowej. Chciałbym, aby Instytut jeszcze bardziej zaznaczył się na mapie polskiej gospodarki i był liderem w zakresie rozwijania oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań biznesowych – powiedział dr hab. Arkadiusz Kawa.

 

(źr. ILiM)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.