Dodaj ogłoszenie o pracy


Piotr Sukiennik nowym prezesem VIVE Logistics

Piotr Sukiennik objął stanowisko prezesa VIVE Logistics oraz dyrektora Pionu Transportu i Logistyki w VIVE Textile Recycling.

Piotr Sukiennik od 1996 do 2018 zdobywał doświadczenie i był jednym z głównych współrealizatorów oraz autorów strategii rozwoju FM Logistic w Polsce do 2018r. W 2000 r. objął stanowisko dyrektora dywizji transportu na Polskę, a po czterech latach dyrektora operacyjnego wszystkich pozostałych usług (magazynowowania, handligu, copackingu, comanufacturingu). W 2010 roku został dyrektorem generalnym polskiego oddziału FM Logistic, zaś w połowie 2016 roku powierzono mu kierowanie strukturami firmy w Europie Centralnej (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry i kraje bałtyckie).
W tym czasie FM Logistic zdobył uznanie Klientów w postaci Brązowego oraz Złotego Godła dla najlepszego Operatora w Polsce za najwyższy poziom usług. Piotr Sukiennik dołącza do zespołu Grupy VIVE. W VIVE Logistics staje się jednym z udziałowców jak i Prezesem Zarządu. W ramach pełnionych obowiązków Prezesa Spółki będzie odpowiedzialny za zarządzanie całością jej funkcjonowania, a przede wszystkim za przygotowanie oraz realizację długofalowej strategii jej rozwoju.  Pełniąc funkcję dyrektora Pionu Transportu i Spedycji VIVE Textile Recycling będzie natomiast współtworzył strategię oraz zarządzał procesami transportowymi, spedycyjnymi, logistycznymi jak i zakupowymi Spółki.
- Cała energię koncentruję aktualnie na przygotowaniu strategii dla VIVE Logistics. Znając doskonale rynek, klientów oraz ich potrzeby chcielibyśmy wyjść im naprzeciw, gwarantując usługi zgodne z indywidualnym poziomem oczekiwań jakościowych. Nasza strategia jest prosta: gwarantowanie najwyższego poziomu jakościowego serwisu usług logistycznych – mówi Piotr Sukiennik, prezes VIVE Logistic Services.

Do zespołu Piotra dołącza Rafał Wit, praktyk z wieloletnim doświadczeniem w logistyce, które zdobywał w McLane, Nagel, Chep i FM Logistic. Rafał w VIVE Logistics obejmie stanowisko wiceprezesa i dyrektora handlowego spółki. Rafał, w swojej dotychczasowej karierze zawodowej, realizował liczne projekty stricte logistyczne (magazynowanie, copacking, dystrybucja, drobnica, transport międzynarodowy). Odpowiadał za sprzedaż logistyki kontraktowej oraz zarządzał zespołem sprzedaży transportu. Przez okres 4 ostatnich lat podpisał kilkadziesiąt kontraktów (TRA, WHS, COP), co pozwalało na kilkuprocentowe wzrosty rok do roku. Uczestniczył w projektowaniu modeli operacyjnych oraz rozwiązań dedykowanych pod wymogi klientów. - W pierwszej kolejności skupiam się na komercjalizacji lokalizacji kieleckiej, zbudowania zaufania rynku, rozwoju usługi transportu krajowego oraz intermodalnego. Widzimy duży potencjał w nowych technologiach i rozwiązaniach informatycznych, które zrewolucjonizują rynek logistyczny. Wierzę, że dzięki podjętym działaniom do 2020 VIVE Logistics będzie w pełni reaktywnym i kompleksowym operatorem w Polsce z obecnością w kluczowych regionach – mówi Rafał Wit, wiceprezes VIVE Logistics. – Liczę jednocześnie na to, że nasza aktywność w ramach Grupy VIVE niesie za sobą misję, którą możemy przenieść do świata logistyki – odpowiedzialność społeczną oraz wpływ na środowisko.

Logistyka to kolejna, po uruchomieniu technologii sterowania głosowego procesem sortowania, linii do produkcji paliw alternatywnych i produkcji kompozytu tekstylnego, inwestycja właścicieli Grupy VIVE Agnieszki Servaas i Bertusa Servaas.
- Rozwój jest naturalnym celem każdej organizacji. Inwestycje w logistykę są, obok działań w obszarze badawczo-rozwojowym (R&D), jednym z głównych kierunków rozwoju Grupy VIVE. - podkreśla Bertus Servaas, Prezes Zarządu VIVE Textile Recycling. – Olbrzymi potencjał dostrzegam w rozwoju branży logistycznej. Funkcjonowanie każdego podmiotu gospodarczego, niezależnie od jego wielkości, struktury, czy branży, związane jest z działaniami logistycznymi. Ich celem jest przede wszystkim realizacja wielokierunkowej, wielowarstwowej i wielopodmiotowej koordynacji, współpracy, do jakiej musi dochodzić w procesach przepływu zasobów, by zapewnić odpowiedni poziom obsługi klienta. Tak samo jest w sporcie - odpowiednia strategia, dobór najlepszych zawodników, profesjonalne zaplecze szkoleniowe i wierni kibice pozwalają sięgać po najwyższe trofea. W piłce ręcznej osiągnęliśmy szczyty, w logistyce również sięgamy po najwyższe cele – dodaje Bertus Servaas, prezes VIVE Handball SA.

(źr. Vive Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.