Dodaj ogłoszenie o pracy


Marco van Kalleveen prezesem DKV Euro Service

Grupa DKV Mobility Services, europejski dostawca usług w zakresie bezgotówkowych płatności za usługi świadczone w drodze dla transportu towarowego i pasażerskiego, opłat drogowych i dodatkowych usług mobilnych - powołała 1 kwietnia 2019 r. Marco van Kalleveena na nowego prezesa. Van Kalleveen objął to stanowisko po dr Alexanderze Hufnaglu, który ustąpił z funkcji w zarządzie 1 kwietnia br. po piętnastu latach stania na czele spółki. Decyzja ta została podjęta na własne życzenie Hufnagla, na mocy obopólnego porozumienia z akcjonariuszami. Odegrał on decydującą rolę w rozwoju firmy DKV, która stała się wiodącym operatorem usług w swoim sektorze na terenie Europy.

Jako nowy prezes DKV, van Kalleveen będzie w szczególności odpowiedzialny za rozwój rynku i strategii. Wraz z innymi członkami zarządu będzie pracował nad rozwojem DKV, w tym efektywną strategią wzrostu. Szczególny nacisk zostanie położony na dalszą cyfryzację modelu biznesowego, a także rozszerzenie portfela usług.

Van Kalleveen posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu na rynkach międzynarodowych i udokumentowaną wiedzę specjalistyczną z zakresu sektora mobilności i logistyki. Ostatnio Marco van Kalleveen pełnił funkcję prezesa i członka zarządu LeasePlan. Poprzednio był członkiem zarządu TNT Express. Swoją karierę rozpoczął jako konsultant ds. zarządzania w McKinsey & Company, w której to spółce został partnerem w roku 2004.  Marco van Kalleveen studiował zarządzanie na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie i posiada tytuł MBA wydany przez Harvard Business School.

(źr. DKV Euroservices)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.