Konto pracodawcy


Mieczysław Olender w Zarządzie Track Tec’a

Mieczysław Olender od 1 maja 2011 r. pełni funkcję Wiceprezesa i Dyrektora Zarządzającego w firmie Track Tec SA. Grupa jest wiodącym na rynku polskim producentem i dostawcą elementów infrastruktury kolejowej.
„Podzielam opinię ekspertów, że krytyczny technicznie stan infrastruktury torowej jest główną przyczyną znanych powszechnie problemów transportu kolejowego. Rozpoczęto wreszcie jednak zauważalne działania remontowo – modernizacyjne. Cieszę się , że będę miał możliwość pracować w Grupie przedsiębiorstw, która istotnie w tym procesie uczestniczy. Dostrzegam nasz potencjał dalszego rozwoju wewnętrznego i wzrostu konkurencyjności, co stworzy warunki zwiększania udziału w rynku krajowym i wejścia na rynki europejskie. ” – mówi Mieczysław Olender.
Mieczysław Olender jest doświadczonym menadżerem, od ponad 20 lat związanym z branżą transportu i logistyki kolejowej. Przez ostatnie 10 lat kierował holdingiem PCC Rail SA, z sukcesem przeprowadzając proces restrukturyzacji i konsolidacji. W latach 90-tych Mieczysław Olender zasiadał w Zarządzie CTL Logistics, przyczyniając się do rozwoju pierwszej na rynku, a obecnie największej wśród prywatnych przewoźników, grupy logistycznej w Polsce.
Mieczysław Olender jest absolwentem wydziału automatyki Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, wydziału finansów Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz studiów podyplomowych z zakresu organizacji i zarządzania. W 2009 roku uhonorowany nagrodą specjalną „Człowiek roku – przyjaciel kolei”.

(źr. Track Tec)

* Track Tec to marka stworzona w 2010 roku dla dwóch wytwórni podkładów strunobetonowych, suwalskiego Kolbetu i WPS Goczałków, przedsiębiorstw z ponad 50-letnią tradycją na polskim rynku. W lutym 2011 roku Track Tec przeprowadził zakończoną sukcesem akwizycję kolejnej spółki – do Grupy dołączył KolTram, wiodący na polskim rynku producent rozjazdów kolejowych. Obecnie w Grupie zatrudnionych jest ponad 500 osób. Grupa Track Tec jest liderem na polskim rynku podkładów strunobetonowych i rozjazdów kolejowych.
Głównym udziałowcem jest Jarosław Pawluk, twórca CTL Logistics, największego w Polsce prywatnego kolejowego przewoźnika towarowego. CTL, początkowo funkcjonujący pod nazwą Chem Trans Logistics, powstał w 1992 roku. Dzięki spektakularnemu rozwojowi Grupy  i osiągnięciu dominującej pozycji wśród prywatnych przewoźników cargo, w 2008 roku Jarosław Pawluk zdecydował się na sprzedaż 75% udziałów brytyjskiemu funduszowi private equity Bridgepoint. Była to jedna z największych transakcji w tym sektorze.

kobiety w logistyce
Aż 66 proc. zatrudnionych w przemyśle lekkim to kobiety
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Eksport alkoholi do Rosji - Hillebrand o wymogach i znalezieniu kontrahenta
Pakiet mobilności - jeszcze kilka wskazówek
FedEx Express opublikował zestaw wytycznych dla rowerzystów
Co warto wiedzieć o sprawozdaniach rocznych ADR?
Kto skorzysta z nowego ZUS+?
Podsumowanie 2019 roku w prawie pracy
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Indeks Logistyczny Rynków Wschodzących Agility o recesji na rynku logistycznym
W 2020 roku powierzchnia magazynów urośnie o co najmniej 10 proc. - najwięcej na Mazowszu i Śląsku
Druga dekada XXI wieku była złotą erą gospodarki, a co po niej…
Jak rozwija się polski transport zasilany paliwami alternatywnymi?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Pekaes uruchomił nowy magazyn na Mazowszu
Nowy rekord Portu Gdańsk w przeładunkach
LPP zakończyło rozbudowę Centrum Dystrybucyjnego w Pruszczu Gdańskim
CPK zaprasza do konsultacji planów budowy nowych linii kolejowych i drogowych
SPEDCONT rozpoczyna dostawy gazu
RTV EURO AGD – wprowadza płatność kartą przy dostawie zamówienia
CHEP Polska z tytułem Top Employer
Poczta Polska zawiesza przyjmowanie przesyłek do Chin
60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC