Konto pracodawcy


Mieczysław Olender w Zarządzie Track Tec’a

Mieczysław Olender od 1 maja 2011 r. pełni funkcję Wiceprezesa i Dyrektora Zarządzającego w firmie Track Tec SA. Grupa jest wiodącym na rynku polskim producentem i dostawcą elementów infrastruktury kolejowej.
„Podzielam opinię ekspertów, że krytyczny technicznie stan infrastruktury torowej jest główną przyczyną znanych powszechnie problemów transportu kolejowego. Rozpoczęto wreszcie jednak zauważalne działania remontowo – modernizacyjne. Cieszę się , że będę miał możliwość pracować w Grupie przedsiębiorstw, która istotnie w tym procesie uczestniczy. Dostrzegam nasz potencjał dalszego rozwoju wewnętrznego i wzrostu konkurencyjności, co stworzy warunki zwiększania udziału w rynku krajowym i wejścia na rynki europejskie. ” – mówi Mieczysław Olender.
Mieczysław Olender jest doświadczonym menadżerem, od ponad 20 lat związanym z branżą transportu i logistyki kolejowej. Przez ostatnie 10 lat kierował holdingiem PCC Rail SA, z sukcesem przeprowadzając proces restrukturyzacji i konsolidacji. W latach 90-tych Mieczysław Olender zasiadał w Zarządzie CTL Logistics, przyczyniając się do rozwoju pierwszej na rynku, a obecnie największej wśród prywatnych przewoźników, grupy logistycznej w Polsce.
Mieczysław Olender jest absolwentem wydziału automatyki Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, wydziału finansów Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz studiów podyplomowych z zakresu organizacji i zarządzania. W 2009 roku uhonorowany nagrodą specjalną „Człowiek roku – przyjaciel kolei”.

(źr. Track Tec)

* Track Tec to marka stworzona w 2010 roku dla dwóch wytwórni podkładów strunobetonowych, suwalskiego Kolbetu i WPS Goczałków, przedsiębiorstw z ponad 50-letnią tradycją na polskim rynku. W lutym 2011 roku Track Tec przeprowadził zakończoną sukcesem akwizycję kolejnej spółki – do Grupy dołączył KolTram, wiodący na polskim rynku producent rozjazdów kolejowych. Obecnie w Grupie zatrudnionych jest ponad 500 osób. Grupa Track Tec jest liderem na polskim rynku podkładów strunobetonowych i rozjazdów kolejowych.
Głównym udziałowcem jest Jarosław Pawluk, twórca CTL Logistics, największego w Polsce prywatnego kolejowego przewoźnika towarowego. CTL, początkowo funkcjonujący pod nazwą Chem Trans Logistics, powstał w 1992 roku. Dzięki spektakularnemu rozwojowi Grupy  i osiągnięciu dominującej pozycji wśród prywatnych przewoźników cargo, w 2008 roku Jarosław Pawluk zdecydował się na sprzedaż 75% udziałów brytyjskiemu funduszowi private equity Bridgepoint. Była to jedna z największych transakcji w tym sektorze.

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Nowe zasady wystawiania faktur – NIP na paragonie
Zmiany w drogowych kontrolach technicznych
Ubezpieczenie cargo – co powinieneś wiedzieć?
Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?
Wyjęcie karty z tachografu – kiedy kierowca może to zrobić?
Europejski Urząd ds. Pracy - będzie kontrolować polskich kierowców w Europie
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Ile na pakiecie mobilności straci Polska?
Nadal rządzą diesle - transport drogowy w Europie musi się zmienić
Polski rynek inwestycyjny w świetnej kondycji
Wyzwania rynku dedykowanej logistyki kontraktowej – komentarz ID Logistics
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Dzień Maszynisty - Koleje Mazowieckie wyszkoliły prawie 500 maszynistów
PCC ogłasza nowe połączenie kolejowe na trasie Azja - Europa
Dachser otworzył oddział w Rzeszowie
W M3 wdrożono chmurowe zarządzanie transportem - osiągnięto 35 proc. oszczędnoś ...
InPost Mansalu 2019 – do zdobycia dwa ośmiotysięczniki w ciągu jednego roku, czy ...
JF Hillebrand rozwija usługi dla enoturystyki
Zdążyć na czas – Fracht FWO Polska o transporcie wyposażenie quada na rajd w Ch ...
Połączenie mocy maszyny z ludzką sprwnością - DB Schenker bada wykorzystanie egz ...
Sprzedano część Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC