Dodaj ogłoszenie o pracy


Andrzej Bułka prezesem zarządu Fracht FWO Polska

Grupa Fracht AG, globalny operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze przemysłu, w związku z dynamicznym rozwojem wzmacnia swój polski oddział - spółkę Fracht FWO Polska, która do tej pory była zarządzana z poziomu regionu Europy Środkowo-Wschodniej. W styczniu zarząd Grupy awansował Andrzeja Bułkę, dotychczas pełniącego funkcję dyrektora zarządzającego, na prezesa zarządu Fracht FWO Polska Sp. z o.o.

Andrzej Bułka jest absolwentem Wydziału Nawigacyjnego Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Ukończył też podyplomowe studia w zakresie psychologii przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, a obecnie jest słuchaczem prestiżowego programu dla wyższej kadry menedżerskiej Advanced Management Program (AMP) w IESE Business School. Karierę zawodową rozpoczynał jako oficer marynarki handlowej. Z branżą TSL Andrzej Bułka związany jest od kilkunastu lat, gdzie doświadczenie menedżerskie zdobywał w międzynarodowych firmach logistycznych. W 2010 roku stanął na czele Fracht FWO Polska jako dyrektor zarządzający. Od stycznia tego roku Andrzej Bułka pełni funkcję prezesa zarządu firmy.  

Fracht FWO Polska jest częścią globalnej Grupy Fracht AG, z siedzibą główną w Szwajcarii, która posiada swoje spółki w kilkudziesięciu krajach na świecie. W ciągu 13 lat działalności na polskim rynku usług TSL, spółka Fracht FWO Polska zdobyła pozycję wiodącego operatora logistycznego dla przemysłu. Firma specjalizuje się w usługach frachtu drogowego, lotniczego, morskiego i kolejowego oraz projektach z obszaru project cargo, a także w relokacjach urządzeń przemysłowych i całych linii produkcyjnych. Zasięg tych dostaw obejmuje cały świat, z ukierunkowaniem na Wschód, kraje położone wzdłuż Nowego Jedwabnego Szlaku i USA. Wśród klientów Fracht FWO Polska są polskie i międzynarodowe koncerny z branży energetycznej, przemysłu ciężkiego, chemicznego, spożywczego, automotive, FMCG oraz farmaceutycznej. W Polsce firma posiada 5 oddziałów - w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach oraz we Wrocławiu.

(źr. Fracht FWO Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.