Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker rekrutuje nowego prezesa - Janusz Górski przechodzi na emeryturę

Janusz Górski, CEO Klastra North-East Europe DB Schenker, po 40 latach pracy w branży TSL, przechodzi na emeryturę z dniem 1 lutego 2019 r. Górski był powołany na stanowisko prezesa Klastra North-East Europe DB Schenker w 2016 r. Odpowiadał łącznie za 2,7 tys. pracowników w organizacjach DB Schenker w Polsce, na Litwie, Łotwie, w Estonii oraz na Ukrainie i Białorusi. Wcześniej zarządzał przez 26 lat najpierw krajowym oddziałem Spedpolu, a następnie od 2004 r. polskim oddziałem DB Schenker.

Rozpoczął się już proces rekrutacji następcy. Decyzja zostanie podjęta i oficjalnie ogłoszona przez Radę Nadzorczą. Do tego czasu, obowiązki prezesa zarządu pełnić będzie Szymon Bielas, dyrektor finansowy DB Schenker, co pozwoli zapewnić stabilność firmie. - Dziękuję Januszowi Górskiemu za jego ogromne zaangażowanie i wkład pracy na rzecz DB Schenker w Polsce i całego Regionu Europy Północnej i Wschodniej przez te wszystkie lata i dołączam życzenia wszystkiego najlepszego w przyszłości - powiedział Helmut Schweighofer, CEO of DB Schenker in Europe.

Po ukończeniu studiów na wydziale transportu Politechniki Warszawskiej i studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej oraz Executive MBA na University of Illinois i Uniwersytecie Warszawskim, Janusz Górski kontynuował karierę w branży transportowej i logistycznej. Pracował wiele lat jako prezes zarządu polskiej firmy logistycznej Spedpol, która pod jego kierownictwem w ciągu 10 lat stała się liderem na polskim rynku. Podczas procesu fuzji Spedpolu i DB Schenker w 2004 r. Janusz Górski istotnie przyczynił się do udanego połączenia obu spółek. W rezultacie DB Schenker stał się wiodącym dostawcą zintegrowanych usług logistycznych na polskim rynku, z powodzeniem konkurując z innymi globalnymi operatorami logistycznymi.

Janusz Górski w swoim podejściu do zarządzania zawsze cenił odpowiedzialność i zrównoważony rozwój firmy. W 2011 r. DB Schenker otrzymał prestiżowe i cenione na europejskim rynku wyróżnienie „Uznanie za Doskonalenie” na poziomie 5 gwiazdek, dotyczące jakości w organizacjach w Europie, przyznane przez Europejską Fundację Zarządzania Jakością (EFQM). W 2012 r. DB Schenker w Polsce, jako pierwsza firma w branży TSL, rozpoczął budowę kultury LEAN. W ciągu ostatnich 10 lat, DB Schenker w Polsce zwiększył obroty z poziomu 1 mld do 1 miliarda 600 mln zł.

(źr. Db Schenker)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.