Dodaj ogłoszenie o pracy


Polak dyrektorem IT w Klastrze North & East Europe DB Schenker

Adrian Kaczmarski dołączył do zespołu DB Schenker na stanowisko dyrektora IT w Klastrze North & East Europe.

Nowy dyrektor IT będzie wspierał przeprowadzenie spółek Klastra w Polsce, Estonii, Łotwie, Litwie, Białorusi Ukrainie przez cyfrową transformację, która rozpoczęła się w grupie DB Schenker. - Dynamiczny rozwój technologii zmienia cały rynek usług logistycznych. Obecną sytuację możemy nazwać przebudzeniem logistycznych gigantów, dla których satysfakcja klientów oraz digitalizacja są kluczowymi elementami. Cieszę się, że mogłem dołączyć do DB Schenker w tak ważnym momencie, jakim jest cyfrowa transformacja. Wraz z moim zespołem dołożymy wszelkich starań, aby technologia dostarczała wartość, która zachwyci naszych kontrahentów – mówi Adrian Kaczmarski.

Adrian Kaczmarski jest związany z branżą IT od 18 lat. Doświadczenie zdobywał w sektorze HR, uczestnicząc w budowaniu jednej z największych agencji pracy tymczasowej i doradztwa personalnego w Polsce. Przez ostatnie 7 lat pełnił funkcję Dyrektora ICT. Posiada doświadczenie w projektach dotyczących centralizacji usług IT oraz digitalizacji procesów biznesowych. Odpowiadał za procesy automatyzacji i współpracę z międzynarodowymi partnerami.

Nowy CIO North & East Europe ukończył Wyższą Szkołę Informatyki, Zarządzania i Administracji, gdzie studiował Informatykę z ekonometrią. Jest też absolwentem Warszawskiej Szkoły Zarządzania na kierunku Zarządzanie Finansami oraz Akademii Leona Koźmińskiego, na której z wyróżnieniem obronił dyplom MBA. Prywatnie czas poświęca żonie i córce. Ceni sobie otwartość i uczciwość. Wolne chwile spędza z gitarą, literaturą fantasy i grami RPG.

(źr. DB Schenker)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.