Dodaj ogłoszenie o pracy


Zmiany w kadrze menedżerskiej FedEx Express Europe

FedEx Express, powołał nowego menedżera, który pokieruje operacjami firmy w Europie. Stanowisko Chief Regional Operating Officer (COO) FedEx Express Europe obejmie Sean Healy, od lat związany z FedEx. Zastąpi on Micheala Holta, który z końcem września przejdzie na emeryturę.

Sean Healy, dotychczas, jako Senior Vice President FedEx Fright, był odpowiedzialny za kwestie związane z transportem, rozwojem międzynarodowym, a także planowaniem i strategią. Nową rolę obejmie ze skutkiem natychmiastowym. Healy rozpoczął karierę w FedEx Express jeszcze podczas studiów w 1986 r., jako sortowacz. Przez lata przeszedł wszystkie szczeble, dochodząc do stanowiska Vice President of Global Planning and Engineering. Na stanowisku w FedEx Fright, odpowiadał za kompleksowe projektowanie, rozwój i wdrażanie rozwiązań i procesów technologicznych, które uczyniły FedEx Freight liderem na rynku przesyłek drobnicowych w Ameryce Północnej. Zarządzał również siecią drogową, nadzorując trasy, które tylko w zeszłym roku osiagnęły łączną długość ponad miliarda mil.

W nowej roli Sean Healy zajmie się integracją operacji w Europie, a także najlepszym wykorzystaniem sieci, zasobów ludzkich oraz innowacji, w celu zapewnienia doskonałej jakości obsługi i dalszego wzrostu biznesu w regionie. - Sean ma ponad 30 letnie doświadczenie w branży oraz zajmuje wiodącą pozycję w FedEx, pod względem  innowacyjności operacyjnej i jakości obsługi klientów FedEx. Przez ten czas kierował też zespołami w  czasie reorganizacji, co czyni go doskonałym liderem w tak ekscytującym dla FedEx czasie – powiedział Bert Nappier, prezes FedEx Express Europe i CEO TNT.

(źr. FedEx Express)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.