Dodaj ogłoszenie o pracy


FM Logistic powołał nowych członków zarządu na Europę Centralną

Grupa FM Logistic powołała nowy zarząd na Europę Centralną. W jego skład weszli: Blanka Borkowska – nowa dyrektor ds. zasobów ludzkich na Europę Centralną oraz Sébastien Nival, który objął stanowisko dyrektora ds. wsparcia operacyjnego na Europę Centralną.  

Blanka Borkowska jest absolwentką Uczelni Łazarskiego, kierunku zarządzanie ze specjalnością zarządzanie zasobami ludzkimi oraz studiów podyplomowych z psychologii społecznej. Ukończyła także szkołę coach’ów. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu i obszarze HR. Karierę zawodową rozpoczynała w 1998 roku w firmach doradztwa personalnego, zanim w 2003 roku dołączyła do branży handlowej, najpierw, jako menedżer ds. rekrutacji firmy Americanos, polskiej sieci sklepów odzieżowych, następnie od 2006 roku w Inditex, znanym hiszpańskim właścicielu wielu marek odzieżowych, w tym marki Zara, gdzie spędziła 11 lat piastując różne stanowiska, począwszy od Dyrektora ds. HR na Polskę, które zajmowała przez 6 lat, następnie, w 2012 roku, została mianowana Zastępcą Dyrektora Generalnego, kierując, jako Dyrektor Zarządzający, kilkoma markami grupy Inditex w Polsce, aż w 2015 roku wróciła do HR-u, tym razem w roli międzynarodowej, opiekując się kilkoma krajami od strony zasobów ludzkich i polityki personalnej. W styczniu 2017 roku dołączyła do CCC Capital Group, polskiego producenta i sprzedawcy obuwia o międzynarodowym zasięgu, jako Global HR Director. Była tam odpowiedzialna za tworzenie i wdrażanie strategii personalnej dla całej Grupy w Polsce i na świecie oraz za harmonizację procesów HR dla 12 tys. pracowników. Pełniąc rolę dyrektora ds. zasobów ludzkich w FM Logistic w Europie Centralnej, Borkowska będzie zarządzać zespołami HR i QHSE w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Do jej głównych zadań należeć będą: tworzenie strategii personalnej FM Logistic w rejonie Europy Centralnej, wdrażanie polityki HR, planowanie i realizacja działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu w obszarze polityki personalnej oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku FM Logistic, jako pracodawcy wewnątrz i na zewnątrz organizacji – Employer Branding.

Sébastien Nival jest absolwentem wydziału matematyki, informatyki i zarządzania na Uniwersytecie Nauk i Technologii w Lille we Francji. Rozpoczął swoją karierę w 1999 roku, w branży usług informatycznych i consultingowych. Doradzał dużym firmom i instytucjom w zakresie strategii planowania systemów informatycznych, zarządzania projektami i organizacji Departamentu Systemu Informacyjnego. Sébastien dołączył do Gupy FM już w 2012 roku, jako dyrektor departamentu IT w FM Logistic w Rosji. Jego główne osiągnięcia to wdrożenie monitorowania poziomu usług, wymiana systemu informatycznego dla marki FM Fresh i zaprojektowanie systemu WMS typu "plug and play", umożliwiającego przyspieszone uruchamianie. Stworzył także dział Innowacji i przyczynił się do cyfryzacji działalności FM Logistic w Rosji. W nowej roli dyrektora ds. wsparcia operacyjnego w FM Logistic Europa Centralna, Sébastien Nival poprowadzi zespoły: IT, Projektów, Innowacji, Techniczne i Bezpieczeństwa, w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

Obecnie pełny skład Zarządu FM Logistic na Europę Centralną liczy 7 osób:
Daniel Franke – dyrektor zarządzający CE
Tomasz Oczkowski – dyrektor rozwoju korporacyjnego CE
Guilhem Vicaire – dyrektor operacyjny CE
Adam Bzdel – dyrektor finansowy CE
Magdalena Lubańska – dyrektor transportu CE
Blanka Borkowska - dyrektor zasobów ludzkich CE
Sebastien Nival - dyrektor operacyjny CE

(źr. FM Logistic)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.