Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy prezes w UPS Europe

Firma UPS powołała Lou Rivieccio na stanowisko prezesa UPS Europe. Rivieccio jest teraz odpowiedzialny za wszystkie operacje firmy w 56 krajach i terytoriach oraz za ponad 49 tys. pracowników. Przejmując europejskie stery, będzie odpowiadał za dalszy rozwój największego dla UPS regionu poza Stanami Zjednoczonymi.

Riveccio rozpoczął karierę w UPS jako magazynier w niepełnym wymiarze godzin w Spring Valley, w stanie Nowy Jork. Piastował kilka kluczowych stanowisk kierowniczych w UPS w całej Ameryce Północnej, w tym pełnił funkcję wiceprezesa ds. operacji dla UPS w Kanadzie, prezesa dystryktu Northern Plains, był także prezesem dystryktu Ohio Valley. Jako prezes UPS East Region w USA kierował około 175 000 pracownikami w 26 stanach. Rivieccio, od 34 lat w UPS, zastąpił Nando Cesarone, który został prezesem UPS International i członkiem komitetu zarządzającego UPS. Na tej pozycji jest odpowiedzialny za wszystkie działania UPS poza Stanami Zjednoczonymi. Cesarone został powołany na stanowisko prezesa UPS Europe na początku 2016 roku. Dzięki niemu, firma osiągnęła rekordowe wyniki biznesowe w trakcie realizacji 5-letniego planu zakładającego inwestycję 2 miliardów dolarów w technologię, sieć i infrastrukturę w regionie. Inwestycje te mają na celu dalszą poprawę szybkości, przepustowości i niezawodności dla klientów prowadzących działalność w Europie.
- Lou przyjeżdża do Europy w czasie, gdy inwestujemy w naszą sieć, aby poprawić szybkość, zwiększyć przepustowość i zaspokoić popyt napędzany przez e-handel i handel transgraniczny - powiedział Jim Barber, UPS Chief Operating Officer. - Europa jest doskonałym przykładem tego, w jaki sposób nasza inteligentna globalna sieć logistyczna ewoluuje, pomagając klientom rozwijać ich działalność. Nie mam wątpliwości, że wiedza i doświadczenie Lou zapewnią dalszy sukces i wzrost, zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów w tym kluczowym regionie świata.

(źr. UPS)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.