Dodaj ogłoszenie o pracy


Zmiany w zarządzie DataConsult

Wojciech Salwiński został nowym członkiem zarządu firmy DataConsult, dostawcy systemów informatycznych dla logistyki. W marcu 2018 roku, Salwiński objął stanowisko wiceprezesa zarządu spółki. Wcześniej był m.in. dyrektorem sprzedaży w segmencie MSP w Comarch SA oraz prezesem zarządu spółki Streamsoft.
- Cieszymy się, że udało nam się sfinalizować umowę z Wojciechem Salwińskim, który wzmocni nasz potencjał sprzedażowy zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym – skomentował prezes zarządu spółki DataConsult Ryszard Pytel.
Głównym zadaniem nowego Wiceprezesa będzie przebudowa działu sprzedaży i wsparcie posprzedażowe klienta, tak aby dopasować się do zmieniającego się rynku, wzmocnienie sprzedaży w dotychczasowym kanale, ale przede wszystkim uruchomienie sprzedaży w kanale partnerskim oraz na rynkach zagranicznych (angielskim i niemieckim). - Coraz większe wymagania rynkowe oraz agresywnie zmieniające się otoczenie, a przede wszystkim konkurencja, która stawia przed firmami coraz większe wymagania powoduje, że proces logistyczny musi być szybki i ułatwiać prowadzenie biznesu. Nasz produkt jest przede wszystkim dojrzały, ale także elastyczny i konfigurowalny. Plasujemy się w ścisłej czołówce w obszarze produkcji oprogramowania specjalistycznego WMS, ale także doradztwa w obszarze logistyki – powiedział po objęciu nowego stanowiska Wojciech Salwiński.

DataConsult powstała w 2005 roku, do tej pory zrealizowała ponad 230 projektów WMS, a także projekty w zakresie wyposażania logistycznego. Spółka posiada także doświadczenie wdrożeniowe za granicą, m.in. w Niemczech. Dostarcza kompletną wiedzę logistyczną i rozwiązuje cele biznesowe z wykorzystaniem systemów informatycznych oraz automatyki. Sztandarowy produkt - rozwiązanie ExpertWMS - jest dostępne w angielskiej i niemieckiej wersji językowej i na tym firma chce oprzeć swoją ekspansję zagraniczną.

(źr. DataConsult)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.