Dodaj ogłoszenie o pracy


Piotr Sienkiewicz dyrektorem ds. rozwoju w Rusak Business Services

Piotr Sienkiewicz objął stanowisko dyrektora ds. rozwoju w Rusak Business Services. Odpowiedzialny jest za budowanie relacji z klientami oraz kreowanie strategii rozwoju firmy.

Piotr Sienkiewicz posiada blisko 26-letnie doświadczenie w usługach celnych. Pracował dla największych polskich i zagranicznych brokerów celnych głównie na terenie Polski i Niemiec.  Przez 17 lat związany ze spółką JAS-FBG, gdzie przez ostatnich osiem lat pełnił funkcję dyrektora agencji celnej zarządzając ponad 300 pracownikami w całym kraju. Zanim przeszedł do firmy JAS-FBG był pracownikiem administracji celnej gdzie odpowiadał między innymi za audyt wewnętrzny w Izbie Celnej w Warszawie. W latach 2015 - 2016 zajmował stanowisko Wiceprzewodniczącego Komisji ds. Ceł, Polskiej Izby Spedycji i Logistyki.

Do jego zadań należeć będą między innymi rozwój współpracy z kluczowymi klientami oraz formalizacja i standaryzacja procesów obsługi partnerów biznesowych.  Będzie tez odpowiedzialny za firmowe systemy szkoleń oraz rozwój sieci placówek w Polsce i zagranicą.

Rusak Business Services to jeden z liderów w zakresie doradztwa celnego na polskim rynku. Blisko 30-letnie doświadczenie w dziedzinie handlu zagranicznego pozwoliło zbudować niezawodny zespół ekspertów oraz wypracować partnerskie relacje biznesowe z największymi polskimi i międzynarodowymi firmami. Działania agencji koncentrują się w dwóch głównych obszarach: outsourcingu obsługi celnej i Customs Compliance, czyli zapewnieniu zgodności z regulacjami celnymi. Profesjonalizm i wiarygodność potwierdzają certyfikat AEO (Authorised Economic Operator) oraz system jakości wg norm ISO wraz z certyfikatem WSK (Wewnętrzny System Kontroli). Firma posiada kilkanaście biur w Polsce, 3 oddziały zagraniczne, punkty obsługi składów celnych oraz szereg miejsc uznanych dla procedury uproszczonej.
(źr. Rusak Business Services)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.