Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy prezes w Kuehne + Nagel Polska

W polskim oddziale Kuehne + Nagel zmieniono prezesa. Dotychczasowy - Ingo Goldhammer awansował na stanowisko dyrektora regionalnego na Południową i Centralną Amerykę w Kuehne + Nagel, a na jego miejsce przyszedł Guillaume Sauzedde, który przejął odpowiedzialność za działalność operacyjną polskiego oddziału firmy w styczniu 2018 roku.

Guillaume Sauzedde ma ponad 20-letnie doświadczenie na rynku logistyki i transportu. W tym czasie obejmował wiele menadżerskich stanowisk w firmach zlokalizowanych na terenie całej Europy, które są międzynarodowymi dostawcami usług logistycznych i transportowych. Guillaume Sauzedde dołączył w 2008 roku, do regionalnej centrali Kuehne + Nagel na Europę Wschodnią, mieszczącej się w Wiedniu, gdzie był odpowiedzialny za logistykę kontraktową dla sektora motoryzacyjnego. Tę pozycję zajmował do końca 2011 roku, do czasu gdy został Dyrektorem Logistyki Kontraktowej w Kuehne + Nagel w Polsce (2012-2015). W 2015 roku objął stanowisko Starszego Wiceprezesa Logistyki Kontraktowej na Region Centralnej i Wschodniej Europy.
- Guillaume Sauzedde posiada rozległą wiedzę w zarządzaniu logistyką i transportem w wymiarze międzynarodowym. Dodatkowo, jego umiejętności zarządzania, zdolność do przewidywania zachowań rynkowych i adaptacji do zmieniającego się środowiska gwarantują, że jako firma dostarczymy naszym klientom serwis wysokiej jakości, który cechuje innowacyjność oraz fachowe wsparcie – powiedział dr. Hansjörg Rodi, Regionalny Menadżer, Kuehne + Nagel w regionie Centralnej i Wschodniej Europy.  

(źr. Kuehne + Nagel)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.