Dodaj ogłoszenie o pracy


Wymiana kilku osób w zarządzie Grupy CTL Logistics

Rada Nadzorcza CTL Logistics powołała Artura Borowicza na stanowisko członka zarządu i dyrektora ds. operacji i eksploatacji oraz Marka Tymkiewicza na członka zarządu i dyrektora finansowego Grupy CTL Logistics. W zarządzie zasiada także Grzegorz Kuś, dyrektor ds. rozwoju. Nowi menedżerowie będą podlegali Grzegorzowi Bogackiemu, dyrektorowi zarządzającemu i prezesowi zarządu Grupy CTL Logistics. Do głównych zadań czteroosobowego zarządu należy dokończenie rozpoczętych zmian organizacyjnych oraz wdrożenie nowej strategii rozwoju Grupy CTL Logistics.

Artur Borowicz będzie odpowiedzialny za opracowanie modelu działalności połączonych pionów Operacji oraz Eksploatacji i Warsztatów w ramach nowej struktury organizacyjnej. Integracja pionów przyczyni się osiągnięcia większej efektywności poprzez lepszy przepływ informacji, przyspieszone podejmowanie decyzji i efektywne wykorzystanie zasobów. Borowicz jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku Informatyka Ekonomiczna. Ukończył też studia podyplomowe z Zarządzania Procesami Logistycznymi na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Obecnie jest w trakcie studiów MBA w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Przed dołączeniem do CTL Logistics, pracował w Rafinerii Trzebinia, Ekonaft, Unipetrol Doprava, a ostatnio łączył role członka zarządu w Orlen Koltrans i prezesa zarządu w Euronaft Trzebinia.
Marek Tymkiewicz będzie odpowiedzialny za wszystkie kwestie związane z funkcjonowaniem Pionu Finansów. Ukończył Inżynierię Materiałową na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe z Ekonomii i Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Z dziedziną zarządzania finansami Marek Tymkiewicz związany jest od początku swojej kariery zawodowej. Przed dołączeniem do Grupy CTL Logistics pracował m.in. w spółkach Pafal, Ropczyce, Bumar Łabędy i Kopex.
Grupa CTL Logistics jest międzynarodowym koncernem logistycznym działającym od 1992 r. na rynku polskim i w krajach europejskich. Swoim klientom oferuje kompletny produkt logistyczny obejmujący transport kolejowy towarów masowych (tj. węgiel, koks, kruszywa, złom i inne), kontenerów, paliw i chemii, transport samochodowy, spedycję, dzierżawę wagonów oraz obsługę bocznic. Oferta obejmuje towarowy transport kolejowy, przewozy intermodalne, spedycję, usługi przeładunkowe, doradztwo celne, obsługę i utrzymanie taboru, infrastruktury kolejowej oraz usługi na terminalach przeładunkowych. CTL Logistics wykonuje przewozy międzynarodowe, będąc tym samym logistycznym pomostem Wschodu z Zachodem.
(źr. CTL Logistics)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.