Dodaj ogłoszenie o pracy


Patryk Felmet dyrektorem ds. rozwoju w Porcie Gdańsk

1 października 2017 r. Patryk Felmet dołączył do zespołu managerów Zarządu Morskiego Portu Gdańsk i objął stanowisko Dyrektora do Spraw Rozwoju. Felmet będzie odpowiadał za stworzenie całościowej strategii obecności Portu Gdańsk na rynkach międzynarodowych. Zajmie się także działaniami marketingowymi. Dotychczas kierował Przedsiębiorstwem Usług Portowych Rezerwa, spółką zależną ZMPG.
 
Kiedy w lipcu 2016 roku Patryk Felmet obejmował stanowisko prezesa, Rezerwa była spółką przynosząca straty. W ciągu roku ta sytuacja diametralnie się zmieniła: tylko za sierpień 2017 spółka wygenerowała ponad 93 tys. zł zysku brutto, a na koniec sierpnia narastająco jej zysk wyniósł ponad 225 tys. zł.

- Odchodzę z Rezerwy z poczuciem dobrze wykonanego zadania i przekonaniem, że firmę pozostawiam w dobrych rękach. Jestem świadomy, że obejmując funkcję dyrektora w Porcie Gdańsk, przyjmuję na siebie ogromną odpowiedzialność za przyszłość tej Spółki. To ogromne wyzwanie, ale jestem przekonany, że wspólnie z Zarządem ZPMG stworzymy nową jakość – mówi Patryk Felmet i dodaje:  - Moim celem będzie stworzenie  dalekosiężnej strategii marketingowej dla rynków międzynarodowych tak, by budować mocną pozycję ZMPG na świecie. Wspólnie z zarządem Portu uznaliśmy, że jest to priorytetowe zadanie dla działu rozwoju i marketingu.

Port Gdańsk jest jednym z najprężniej rozwijających się portów w regionie Morza Bałtyckiego. Z roku na rok coraz silniej konkuruje z największymi głębokomorskimi portami Europy Zachodniej. W przyszłości, dzięki dalekosiężnym planom modernizacyjnym, Port Gdańsk ma ogromne szanse stać się największym i najbardziej liczącym się portem na Bałtyku. Już teraz plasuje się w ścisłej czołówce pod względem przeładunków. W pierwszym półroczu 2017 roku zanotował najlepszy w swojej historii wynik, przeładowując ponad 18,5 mln ton towarów.

(źr. ZMPG)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.