Dodaj ogłoszenie o pracy


Piotr Sitarek dyrektorem generalnym UPS Polska

Zarząd firmy UPS powołał Piotra Sitarka na stanowisko dyrektora generalnego UPS w Polsce, który będzie odpowiedzialny za działalność firmy, jej rozwój oraz strategię biznesową.

Piotr Sitarek zastąpi Pavla Adamovskyego, który został mianowany na dyrektora generalnego UPS w Rosji i na Białorusi. Sitarek rozpoczął pracę w sektorze logistycznym w 1991 roku jako kurier w polskiej firmie logistyczno-kurierskiej PPS Polkurier, która w 1992 roku stała się oficjalnym partnerem operacyjnym UPS. Po kilku stanowiskach operacyjnych, w 2001 roku, po przejęciu firmy Polkurier, został awansowany na stanowisko dyrektora operacyjnego. W latach 2006-2015, Sitarek pełnił już funkcję dyrektora generalnego UPS w Polsce. Następnie został mianowany dyrektorem generalnym Logistyki i Dystrybucji w Polsce, a także był odpowiedzialny za integrację z przejętą w 2014 roku firmą Poltraf.
Teraz będzie kontynuował rozpoczęte przez Adamovskyego inwestycje i rozwój. Przypomnijmy na początku tego roku firma UPS otworzyła nowe centrum w Mysłowicach i zwiększyła przepustowość przelotów cargo między Katowicami a europejskim hubem firmy w Kolonii, w Niemczech. Od połowy 2016 r. UPS poprawił również czas dostawy dla swojej najbardziej ekonomicznej usługi - UPS Standard®, oferując szybsze przesyłki lądowe w Polsce i 27 krajach w Europie. Firma UPS usprawniła również usługi ekspresowe, oferując wcześniejsze dostawy i późniejsze terminy odbioru dla ponad 25 tys. kodów pocztowych w całym kraju. UPS zatrudnia obecnie ponad 2,6 tys. pracowników w 33 placówkach na terenie całej Polski.

(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.