Dodaj ogłoszenie o pracy


Dagmara Głowacka dyrektorem Polityki Personalnej DB Schenker

Dagmara Głowacka od maja pełni funkcję dyrektora Polityki Personalnej DB Schenker. Nowa Dyrektor jest odpowiedzialna za politykę personalną w klastrze DB Schenker North & East Europe.

Nowa dyrektor Polityki Personalnej DB Schenker przez ostatnie 15 lat była związana z branżą motoryzacyjną. W jej odpowiedzialności pozostawało m.in. zarządzaniem łańcuchem dostaw i logistyką około produkcyjną. W 2008 roku dołączyła do zespołu międzynarodowego koncernu Kongsberg Automotive. Od 2011 roku jako globalny dyrektor ds. logistyki była odpowiedzialna za tworzenie ogólnoświatowej strategii logistycznej oraz standaryzację procesów  logistycznych w zakładach produkcyjnych na całym świecie. Jej doświadczenie w tym zakresie ma pozwolić DB Schenker na głębsze zrozumienie procesów logistycznych z perspektywy klienta i rzeczywiste wsparcia biznesu przez działania Polityki Personalnej. Dagmara Głowacka jest odpowiedzialna  także za politykę personalną w klastrze DB Schenker North & East Europe,  do którego oprócz Polski należą Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina i Białoruś.
Dagmara Głowacka studiowała na Politechnice Łódzkiej oraz zdobyła tytuł inżyniera Ecole des Mines de Nancy we Francji. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu zarządzania logistycznego oraz Coaching profesjonalny na Akademii Leona Koźmińskiego. W ramach praktyki zrealizowała ponad 400 godzin sesji coachingowych i mentorskich. Nowa dyrektor ma na swoim koncie wyróżnienie „Kobieta w Logistyce 2013” portalu Pracujwlogistyce.pl. Ponadto pełni funkcję wiceprezesa w stowarzyszeniu Ladies First. Prowadziła również wykłady na różnych uczelniach m.in. w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i Wyższej Szkole Logistyki we Wrocławiu. Brała także czynny udział w konferencjach na terenie Europy. Prywatnie Dagmara Głowacka prowadzi aktywny rodzinny styl życia, a wolnym czasie jeździ konno.
(źr. DB Schenker)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.