Dodaj ogłoszenie o pracy


Awans Polaka w europejskich strukturach DB Schenker

Rafał Tarasewicz, do niedawna dyrektor operacji i efektywności biznesu w logistyce kontraktowej  DB Schenker w Polsce i regionie NEE, został dyrektorem doskonałości operacyjnej w logistyce kontraktowej na całą Europę.

Rafał Tarasewicz związany jest z branżą TSL od kilkunastu lat. Zajmował się obszarami sprzedaży i rozwoju rynku, zarządzania operacjami oraz poprawy efektywności biznesu. W latach 2008-2012 pracował dla DBSchenkerSportEvents, zajmującego się zarządzaniem projektami obsługi logistycznej wydarzeń sportowych, m.in. MŚ w piłce nożnej RPA 2010 czy Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. W ostatnim czasie odpowiadał za operacje i efektywność biznesu logistyki kontraktowej w regionie North&East Europe.
Rafał Tarasewicz na nowym stanowisku odpowiada za operacje logistyki kontraktowej w 30 krajach. Zajmuje się w szczególności budowaniem kultury ciągłego doskonalenia w celu dostarczenia najwyższej jakości usług ponad 4 tys. klientów oraz doskonaleniem operacji w ponad 300 lokalizacjach magazynowych w Europie w takich obszarach jak: optymalizacja procesów, finanse, przywództwo i rozwój pracowników oraz zdrowie, bezpieczeństwo i środowisko. Prywatnie interesują go podróże i sport. Jest kibicem piłki nożnej , ale też sam przez kilkanaście lat trenował wyczynowo football, występując w młodzieżowej reprezentacji Polski. Odwiedził dotąd ponad 70 krajów na 6 kontynentach. Jest szczęśliwym mężem i ojcem Łucji i Zenobii.

(źr. DB Schenker)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.