Dodaj ogłoszenie o pracy


Zmiany w składzie zarządu w OT Logistics S.A.

Rada Nadzorcza Spółki OT Logistics S.A. powołała w skład zarządu Spółki Andrzeja Klimka, dotychczasowego dyrektora Dywizji Żeglugi Śródlądowej oraz Richarda Jenningsa, menedżera branży portowej i logistycznej o międzynarodowym doświadczeniu. Nowi członkowie zarządu obejmą funkcje wiceprezesów.

Andrzej Klimek będzie pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu ds. Operacyjnych. Będzie on odpowiedzialny za koordynację działań operacyjnych realizowanych przez spółki Grupy Kapitałowej OT Logistics. Richard Jennings będzie odpowiedzialny za realizację strategii handlowej Grupy Kapitałowej OT Logistics na rynku krajowym i międzynarodowym, w tym osiągnięcie celów wynikających między innymi z budowania przez Grupę korytarza transportowego Bałtyk-Adriatyk. Zakres obowiązków wiceprezesa obejmie również działania sprzedażowe na rzecz większej aktywności Grupy, zwłaszcza na rynkach Europy Zachodniej. Zmiany dotyczące składu Zarządu wejdą w życie 1 lipca br. Oprócz wyżej wymienionych, w skład zarządu OT Logistics S.A wchodzą: Prezes Zbigniew Nowik (strategia), wiceprezes Piotr Ambrozowicz (akwizycje i pozyskiwanie finansowania) oraz wiceprezes Ireneusz Miski.

Andrzej Klimek posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe związane z zarządzaniem produkcją i logistyką. Pełnił funkcje menadżerskie w wielu spółkach, pracował między innymi w latach 2004-2007 w Odratrans S.A., H. Cegielski – Poznań S.A., STOMIL – Poznań S.A. i JAMALEX sp. z o.o., gdzie przygotowywał i wdrażał rozwiązania z zakresu zarządzania strategicznego i optymalizacji procesów zarządzania produkcją i systemami logistycznymi. Pan Andrzej Klimek jest również wykładowcą Politechniki Poznańskiej oraz w Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Ukończył Politechnikę Poznańską (Wydział Budowy Maszyn, 1997), jak również studia podyplomowe z zakresu nowoczesnego zarządzania produkcją i logistyką oraz podyplomowe studia menadżerskie.

Richard Jennings posiada 35-letnie doświadczenie w branży logistycznej i transportowej. Karierę zawodową rozpoczynał jako menedżer ds. transportu w firmie Hapag-Lloyd, a następnie w Unilever. Pracował na kierowniczych stanowiskach w firmie logistycznej P&O Containers oraz Associated British Ports, największej grupie portowej w Wielkiej Brytanii. Był również dyrektorem rozwoju w PD Ports, a także dyrektorem ds. handlu w Euroports Holding. Pełnił też funkcję dyrektora operacyjnego w Impala Terminals Group z Grupy Trafigura. Do czasu zatrudnienia w OT Logistics był dyrektorem w Solent Stevedores, brytyjskiej grupie skupiającej 12 terminali portowych wyspecjalizowanych w przeładunkach masowych, ro-ro i kolejowych.
(źr. OT Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.