Konto pracodawcy


Prezes PKP Cargo w zarządzie Europejskiej Organizacji Pracodawców Sektora Publicznego

Wojciech Balczun obecny prezes PKP Cargo, pełniący jednocześnie funkcję wiceprezydenta Pracodawców RP, został wybrany na stanowisko wiceprezydenta Europejskiej Organizacji Pracodawców Sektora Publicznego (CEEP).

 

Organizacja skupia przedsiębiorstwa z udziałem kapitału publicznego oraz takie, których działalność ma szczególne znaczenie dla europejskiej gospodarki. CEEP jest jedną z trzech organizacji zrzeszających partnerów społecznych uznawanych przez Komisję Europejską. W ramach Europejskiego Dialogu Społecznego organizacja reprezentuje pracodawców publicznych, w przeciwieństwie do Business Europe i ETUC (Europejska Konfederacja Związków Zawodowych) reprezentujących pracodawców prywatnych oraz związki zawodowe.

 

CEEP i jego Sekretariat Generalny w Brukseli reprezentuje interesy swoich członków przed wieloma europejskimi instytucjami. Organizacja stara się utrzymać dobre relacje z dyrektoriatami Komisji Europejskiej, przedstawicielami Parlamentu Europejskiego oraz Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego. Ściśle też współpracuje z innymi europejskimi organizacjami przedsiębiorców, jednak niezależnie od stowarzyszeń sektorowych, organizacja jest dla przedsiębiorców dodatkowym instrumentem na rzecz lobbingu w Brukseli, ze względu na swoją rolę partnera społecznego oraz organizacji zrzeszającej przedsiębiorstwa oferujące usługi o szczególnym znaczeniu dla gospodarki. Misją organizacji jest dostarczanie informacji, porad i ekspertyz na temat warunków pracy i stosunków przemysłowych i zarządzania zmianą w Europie – dla kluczowych podmiotów w obszarze polityki społecznej UE.

(źr. PKP Cargo)

 

Info o Prezesie PKP Cargo
Wojciech Balczun jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończył podyplomowe studia menedżerskie MBA walidowane przez Rotterdam School of Menagement Erasmus University. W latach 2005-2007 Przewodniczący Rady Nadzorczej PKP S.A. Przewodniczył także Radzie Nadzorczej Inteligo Financial Services – banku internetowego Inteligo. Do 2007 roku pełnił funkcję dyrektora zarządzającego marketingiem detalicznym banku PKO BP. Ukończył szereg kursów w zakresie zarządzania, marketingu i finansów. W 2006 roku przyjął społeczną rolę mediatora w sporze zbiorowym na tle postulatów płacowych w PKP CARGO, doprowadzając do podpisania porozumienia między przedstawicielami związków zawodowych i zarządem Spółki. W styczniu 2008r. objął stanowisko prezesa zarządu PKP CARGO. Z jego inicjatywy PKP Cargo rozpoczęło głęboki program restrukturyzacji spółki, który prowadzony był w latach 2008-2011. W efekcie firma znacząco ograniczyła posiadane zasoby, w tym zatrudnienie i poprawiła efektywność, co pozwoliło jej zbilansować działalność.

(źr. PKP Cargo)

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Zmiany w drogowych kontrolach technicznych
Ubezpieczenie cargo – co powinieneś wiedzieć?
Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?
Wyjęcie karty z tachografu – kiedy kierowca może to zrobić?
Europejski Urząd ds. Pracy - będzie kontrolować polskich kierowców w Europie
Bezpieczna podróż naszych dzieci w wakacje – jak o to zadbać?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Wyzwania rynku dedykowanej logistyki kontraktowej – komentarz ID Logistics
Kolejne rekordy na rynku magazynowym
Pakiet mobilności – jeszcze nie wszystko stracone
Opłacalność usług transportowych – cena nadal rządzi branżą TSL?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
JF Hillebrand rozwija usługi dla enoturystyki
Zdążyć na czas – Fracht FWO Polska o transporcie wyposażenie quada na rajd w Ch ...
Połączenie mocy maszyny z ludzką sprwnością - DB Schenker bada wykorzystanie egz ...
Sprzedano część Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu
UPS inwestuje w autonomiczne ciężarówki
Co drugi kandydat rozważający ofertę pracy ocenia biuro oraz jego lokalizację
Frigo Logistics rozpoczął w Radomsku kompleksową obsługę sieci Carrefour
Bohaterowie dróg poszukiwani - rusza kampania #HEROTRUCKER
XBS Logistics wynajął już drugi magazyn w parku P3 Błonie
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC