Konto pracodawcy


Prezes PKP Cargo w zarządzie Europejskiej Organizacji Pracodawców Sektora Publicznego

Wojciech Balczun obecny prezes PKP Cargo, pełniący jednocześnie funkcję wiceprezydenta Pracodawców RP, został wybrany na stanowisko wiceprezydenta Europejskiej Organizacji Pracodawców Sektora Publicznego (CEEP).

 

Organizacja skupia przedsiębiorstwa z udziałem kapitału publicznego oraz takie, których działalność ma szczególne znaczenie dla europejskiej gospodarki. CEEP jest jedną z trzech organizacji zrzeszających partnerów społecznych uznawanych przez Komisję Europejską. W ramach Europejskiego Dialogu Społecznego organizacja reprezentuje pracodawców publicznych, w przeciwieństwie do Business Europe i ETUC (Europejska Konfederacja Związków Zawodowych) reprezentujących pracodawców prywatnych oraz związki zawodowe.

 

CEEP i jego Sekretariat Generalny w Brukseli reprezentuje interesy swoich członków przed wieloma europejskimi instytucjami. Organizacja stara się utrzymać dobre relacje z dyrektoriatami Komisji Europejskiej, przedstawicielami Parlamentu Europejskiego oraz Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego. Ściśle też współpracuje z innymi europejskimi organizacjami przedsiębiorców, jednak niezależnie od stowarzyszeń sektorowych, organizacja jest dla przedsiębiorców dodatkowym instrumentem na rzecz lobbingu w Brukseli, ze względu na swoją rolę partnera społecznego oraz organizacji zrzeszającej przedsiębiorstwa oferujące usługi o szczególnym znaczeniu dla gospodarki. Misją organizacji jest dostarczanie informacji, porad i ekspertyz na temat warunków pracy i stosunków przemysłowych i zarządzania zmianą w Europie – dla kluczowych podmiotów w obszarze polityki społecznej UE.

(źr. PKP Cargo)

 

Info o Prezesie PKP Cargo
Wojciech Balczun jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończył podyplomowe studia menedżerskie MBA walidowane przez Rotterdam School of Menagement Erasmus University. W latach 2005-2007 Przewodniczący Rady Nadzorczej PKP S.A. Przewodniczył także Radzie Nadzorczej Inteligo Financial Services – banku internetowego Inteligo. Do 2007 roku pełnił funkcję dyrektora zarządzającego marketingiem detalicznym banku PKO BP. Ukończył szereg kursów w zakresie zarządzania, marketingu i finansów. W 2006 roku przyjął społeczną rolę mediatora w sporze zbiorowym na tle postulatów płacowych w PKP CARGO, doprowadzając do podpisania porozumienia między przedstawicielami związków zawodowych i zarządem Spółki. W styczniu 2008r. objął stanowisko prezesa zarządu PKP CARGO. Z jego inicjatywy PKP Cargo rozpoczęło głęboki program restrukturyzacji spółki, który prowadzony był w latach 2008-2011. W efekcie firma znacząco ograniczyła posiadane zasoby, w tym zatrudnienie i poprawiła efektywność, co pozwoliło jej zbilansować działalność.

(źr. PKP Cargo)

kobiety w logistyce
Karen Reddington nową prezes FedEx Express w Europie oraz CEO TNT
50 proc. kobiet w składzie nowego zarząd DB Cargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Wjazd do Wielkiej Brytanii już możliwy, ale…
Mandaty i taryfikatory w transporcie – jak jeździć w zgodzie z prawem?
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
Wyroby medyczne czyli zamieszanie z procentami
Tarcza antykryzsowa - pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płac ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Co dalej z kierowcami i jak cyfryzacja wpłynie na ich rynek pracy?
Jak zarządzać łańcuchem dostaw po pandemii COVID-19?
Wyzwania w logistyce dla branży chemicznej
Czy potencjalna druga fala pandemii zagrozi produkcji?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
CEVA Logistics rozpoczęła realizację planu ekspansji w Afryce
Pierwsze FLIRTy wjeżdżają na tory
Fracht FWO Polska dynamicznie rozwija transport morski kontenerów
GLS wprowadza na polski rynek rowery kurierskie
Innowacyjne rozwiązanie Hillebrand chroni beczki przed TCA w transporcie
Dachser Polska w nowej siedzibie w Strykowie k. Łodzi
Omega Pilzno powiększa swój trójmiejski magazyn
CEVA Logistics wzmacnia pozycję lidera logistyki kontraktowej dla e-commerce
Poczta Polska odnotowuje 30 proc. wzrost liczby przesyłek z Dalekiego Wschodu
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC