Konto pracodawcy


Prezes PKP Cargo w zarządzie Europejskiej Organizacji Pracodawców Sektora Publicznego

Wojciech Balczun obecny prezes PKP Cargo, pełniący jednocześnie funkcję wiceprezydenta Pracodawców RP, został wybrany na stanowisko wiceprezydenta Europejskiej Organizacji Pracodawców Sektora Publicznego (CEEP).

 

Organizacja skupia przedsiębiorstwa z udziałem kapitału publicznego oraz takie, których działalność ma szczególne znaczenie dla europejskiej gospodarki. CEEP jest jedną z trzech organizacji zrzeszających partnerów społecznych uznawanych przez Komisję Europejską. W ramach Europejskiego Dialogu Społecznego organizacja reprezentuje pracodawców publicznych, w przeciwieństwie do Business Europe i ETUC (Europejska Konfederacja Związków Zawodowych) reprezentujących pracodawców prywatnych oraz związki zawodowe.

 

CEEP i jego Sekretariat Generalny w Brukseli reprezentuje interesy swoich członków przed wieloma europejskimi instytucjami. Organizacja stara się utrzymać dobre relacje z dyrektoriatami Komisji Europejskiej, przedstawicielami Parlamentu Europejskiego oraz Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego. Ściśle też współpracuje z innymi europejskimi organizacjami przedsiębiorców, jednak niezależnie od stowarzyszeń sektorowych, organizacja jest dla przedsiębiorców dodatkowym instrumentem na rzecz lobbingu w Brukseli, ze względu na swoją rolę partnera społecznego oraz organizacji zrzeszającej przedsiębiorstwa oferujące usługi o szczególnym znaczeniu dla gospodarki. Misją organizacji jest dostarczanie informacji, porad i ekspertyz na temat warunków pracy i stosunków przemysłowych i zarządzania zmianą w Europie – dla kluczowych podmiotów w obszarze polityki społecznej UE.

(źr. PKP Cargo)

 

Info o Prezesie PKP Cargo
Wojciech Balczun jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończył podyplomowe studia menedżerskie MBA walidowane przez Rotterdam School of Menagement Erasmus University. W latach 2005-2007 Przewodniczący Rady Nadzorczej PKP S.A. Przewodniczył także Radzie Nadzorczej Inteligo Financial Services – banku internetowego Inteligo. Do 2007 roku pełnił funkcję dyrektora zarządzającego marketingiem detalicznym banku PKO BP. Ukończył szereg kursów w zakresie zarządzania, marketingu i finansów. W 2006 roku przyjął społeczną rolę mediatora w sporze zbiorowym na tle postulatów płacowych w PKP CARGO, doprowadzając do podpisania porozumienia między przedstawicielami związków zawodowych i zarządem Spółki. W styczniu 2008r. objął stanowisko prezesa zarządu PKP CARGO. Z jego inicjatywy PKP Cargo rozpoczęło głęboki program restrukturyzacji spółki, który prowadzony był w latach 2008-2011. W efekcie firma znacząco ograniczyła posiadane zasoby, w tym zatrudnienie i poprawiła efektywność, co pozwoliło jej zbilansować działalność.

(źr. PKP Cargo)

kobiety w logistyce
Aż 66 proc. zatrudnionych w przemyśle lekkim to kobiety
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Pakiet mobilności - jeszcze kilka wskazówek
FedEx Express opublikował zestaw wytycznych dla rowerzystów
Co warto wiedzieć o sprawozdaniach rocznych ADR?
Kto skorzysta z nowego ZUS+?
Podsumowanie 2019 roku w prawie pracy
Bruksela o krok bliżej do zatwierdzenia pakietu mobilności
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Ryzyko cybernetyczne największym zagrożeniem dla firm
Ile Polska zarobi na rozwoju Nowego Jedwabnego Szlaku?
Intralogistyka w 2019 – co działo się w polskiej gospodarce magazynowej?
Apetyt inwestorów na nieruchomości w CEE nie spada
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
P3 wzmacnia zespół w Polsce
Grupa Raben podsumowała działalność za rok 2019
Rada nadzorcza OT Logistics powołała nowego prezesa zarządu
Agility inwestuje w e-commerce
InPost buduje 11 sortownię w Polsce
GEFCO z certyfikatem GDP dla transportu drogowego
DPD Polska partnerem logistycznym Federacji Polskich Banków Żywności
Poczta Polska podsumowała miniony rok
Tańczący z paletami w Wielkim Finale Raben
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC