Dodaj ogłoszenie o pracy


Zmiany w zarządzie Dachser Air & Sea Logistics

Thomas Krüger został dyrektorem zarządzającym jednostki organizacyjnej Dachser Air & Sea Logistics EMEA, obejmującej Europę, Bliski Wschód i Afrykę. Do zarządu Dachsera dołączy również Jochen Müller, który od 1 stycznia 2018 roku obejmie stanowisko dyrektora operacyjnego (COO) dywizji Dachser Air & Sea Logistics. Okres przejściowy, podczas którego Jochen Müller będzie odpowiedzialny za wybrane projekty, rozpocznie się 1 już października br.

Thomas Krüger pełni funkcję dyrektora zarządzającego dywizji Air & Sea Logistics EMEA od 1 lipca br. Thomas Krüger zajmował dotychczas w Dachser Air & Sea różne stanowiska kierownicze. W latach 2004 - 2006 był dyrektorem sprzedaży na Niemcy, po czym do 2012 roku zarządzał sprzedażą na szczeblu globalnym. W ostatnim czasie był odpowiedzialny za region północnej Europy Środkowej. Na stanowisku dyrektora zarządzającego Air & Sea Logistics EMEA zastąpił Rüdigera Kluga, który z Dachser związany był od 2009 roku i 30 czerwca br. odszedł na emeryturę.

Jochen Müller, urodzony w 1964 roku w niemieckim Worms, w 2011 roku dołączył do zarządu Schenker Deutschland AG, gdzie był odpowiedzialny za fracht lotniczy i sprzedaż w obszarze Air & Sea w Europie Środkowej, a także za globalne usługi logistyczne związane z targami i imprezami sportowymi. Wcześniej pełnił funkcję prezesa zarządu brytyjskiej organizacji krajowej Schenker, odpowiadając za usługi transportu lądowego, powietrznego i morskiego, jak również za obsługę targów i wystaw.

- Jochen Müller jest świetnym menedżerem i ekspertem logistycznym z szerokim doświadczeniem w transporcie lotniczym i morskim, jednak dobrze zna także wymogi i procedury transportu lądowego – mówi Bernhard Simon, CEO Dachser. - Jako dyrektor operacyjny Air & Sea Logistics i przyszły członek zarządu Dachser, Jochen Müller będzie budować dalej to, co do tej pory osiągnął Thomas Reuter. Jego działania będą obejmować dalszy rozwój naszej międzykontynentalnej sieci transportu morskiego i lotniczego oraz tworzenie mocniejszych więzi z naszą kompleksową siecią transportu drogowego w Europie.

Obecnie obszar biznesowy Air & Sea Logistics liczy 196 placówek i pracuje w nim blisko 4 tys. osób. W 2015 roku dywizja osiągnęła przychody o wartości ok. 1,6 miliarda euro.

(red/źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.